ראש מפלגה בימין: לא יהיה שוב בלוק אחרי הבחירות

אחד מראשי בלוק הימין בשיחות סגורות: "המהלך הזה היה נכון לזמנו, אבל אם נתניהו לא ירכיב ממשלה - נחפש אלטרנטיבות".

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ

ראשי הבלוק בפגישה עם נתניהו
ראשי הבלוק בפגישה עם נתניהו
ללא קרדיט צילום

אחד מראשי בלוק הימין פסק נחרצות כי אם הכנסת תתפזר היום בלילה (רביעי) ותלך לבחירות בפעם השלישית, לא יהיה שוב גוש של מפלגות הימין. כך דיווח כתב "ישראל היום" יהודה שלזינגר.

"המהלך היה נכון לשעתו. זה משהו שחשוב היה לעשות עכשיו כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל. אבל בפעם הבאה זה לא יקרה. לא נתייצב כבלוק ונסנדל צעדים פוליטיים אפשריים אחרים", אמר הבכיר בשיחות סגורות.

לדבריו, ''אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, לא נוכל לחזור למה שקרה בחודשים האחרונים, אלא נצטרך לחפש אפשרויות אחרות וחיבורים אחרים".

אמש פורסם בחדשות 13 סקר מנדטים המנבא היחלשות למחנה הלאומי בבחירות הקרובות. על פי הסקר, אילו היו הבחירות נערכות היום ונתניהו היה עומד בראש הליכוד, רשימת כחול לבן היתה מקבלת 37 מנדטים.

במצב כזה הליכוד היה מקבל 33 מנדטים, הרשימה המשותפת מקבלת 13 מנדטים וישראל ביתנו 8 מנדטים.

יהדות התורה מקבלת על פי הסקר 7 מנדטים, ש"ס והימין החדש 6 מנדטים כל אחת, העבודה והמחנה הדמוקרטי - 5 מנדטים כל אחת. על פי הסקר, במצב כזה מפלגת איחוד מפלגות הימין (הבית היהודי-האיחוד הלאומי) כלל לא עוברת את אחוז החסימה.

לפי הסקר, אם נתניהו עומד בראש הליכוד גוש שמאל-ערבים עומד על 60 מנדטים ואילו גוש הימין ללא ליברמן על 52 מנדטים בלבד.

לעומת זאת, אם גדעון סער ינצח בליכוד תקבל כחול לבן 35 מנדטים והליכוד יחלש ל-29 מנדטים. הרשימה המשותפת תקבל 13 מנדטים וישראל ביתנו 8 מנדטים.

ש"ס, יהדות התורה והימין החדש יקבלו בתסריט כזה 7 מנדטים כל אחת, המחנה הדמוקרטי ואיחוד מפלגות הימין - 5 מנדטים והעבודה - 4 מנדטים בלבד.

אולם, בתסריט כזה למרות היחלשות הליכוד גוש הימין מתחזק ל-55 מנדטים, לעומת גוש שמאל ערבים שיעמוד על 57 מנדטים, בדומה להיום.