חוד החנית של קציני היבשה

לרגל הגיוס לחיל התותחנים, מפקד פלוגה ביחידת רוכב שמיים מספר על תפקידו תחת חטיבת האש 215.

א' , י"ג בכסלו תש"פ

חוד החנית של קציני היבשה-ערוץ 7
א'
צילום: דובר צה"ל

שוב חוזר הביתה עייף אחרי שבוע עמוס. מכין את המדים החדשים, מכניס את הדרגות והחגורה, והולך לנוח.

פתאום הטלפון האדום מצלצל. "אור, יש התחממות בגזרה, עליך להקפיץ שלושה צוותים". תוך חמש דקות אני ברכב, בדרך לדרום. שוב התחממות והסלמה.

מפקד פלוגה ברוכב-שמיים מפקד על מספר רב של צוותים הפזורים בגבול עוטף עזה וביהודה ושומרון. מתוך הצוותים הללו, שלושה מוכשרים כצוותי קומנדו החוברים ליחידות של חטיבת הקומנדו. הצוותים הינם אורגניים ומכירים את היחידות על בוריים. מלבד הפלוגה שלי, הפלוגה הצפונית מבצעת משימות איכותיות בגבול הצפון.

להיות מ"פ ברוכב-שמיים זה לפקד על חבורה מוכשרת של לוחמים, עליהם מפקדים המפק"צים, מפקדי הצוותים, חוד החנית של קציני היבשה, אשר מפקדים על ארבעה לוחמים ומתניידים עם ג'יפ שבתוכו נמצאות מערכות המטוס וכלל הציוד האישי, מוכנים לתנועה לכל נקודה בארץ.

שירות מסוג זה הוא ייחודי ומחייב את מפקדי הצוותים והלוחמים להיות עצמאיים ולפעול מתוך שיקול דעת, אחריות, מקצועיות ודיוק רב. תפקיד המפק"ץ הוא לעיתים בודד וזקוק לאוזן קשבת. תפקידי כמ"פ הוא לכוון את מפקדי הצוותים להצליח במשימותיהם, לדאוג לכשירותם, לגבות ולומר מילה טובה, לתקן "עיוותים" שמתרחשים לעיתים בשל שגרה שוחקת וגם לתת מקום ליוזמות ורעיונות שאפשר לקיים רק ביחידה קטנה ודינמית כמו שלנו.

מ"פ ברוכב-שמיים יודע שהוא חלק ממשפחה, שעל אף הריחוק הפיזי, קיימים אנשים מיוחדים שיעשו הכל כדי לגרום להצלחת הצוותים.

מ"פ ברוכב-שמיים נעזר באנשים מיוחדים שמהווים את "מפקדת הפלוגה", ה-'מפל"ג' ובתוכו הסמ"פ, הרס"פ והב.קוד. חבורה מופלאה של אנשים אלה עוזרים לי כמ"פ להוציא לקדם ענייני שגרה ולהגשים את החלומות של הלוחמים, המפק"צים ושלי כמ"פ.

להיות מ"פ ברוכב-שמיים זה להיות שותף לרגעים הכי מיוחדים, לפעילויות הכי מסווגות, עם הכוחות המיוחדים והמבצעים המודיעיניים אליהם צוותי הפלוגה חוברים.

בין לבין, אני מצליח לעבור בין הצוותים ולחנוך אותם, לשבת על פק"ל קפה בשקיעה ואפילו לרוץ יחד.
להיות מ"פ ברוכב-שמיים זה לחלום על הפלוגה בלילה, להיות מוטרד מנקודות שטרם נפתרו, להיות זמין 24/7, להיות בטוח באנשיי ולדעת שנוכל לעמוד בכל משימה אליה נידרש, בכל מקום ובכל זמן.

בהצלחה למתגייסים החדשים מחטיבת האש 215