טראמפ ימנע סיוע ממכללות שלא יילחמו באנטישמיות

נשיא ארצות הברית יחתום על תקנה נשיאותית שמטרתה למגר את האנטישמיות בקמפוסים ובמוסדות להשכלה גבוהה.

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ

טראמפ ימנע סיוע ממכללות שלא יילחמו באנטישמיות-ערוץ 7
טראמפ
נועם גלאי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צפוי לחתום היום (רביעי) על תקנה נשיאותית שמטרתה למגר את האנטישמיות בקמפוסים ובמוסדות להשכלה גבוהה בארה"ב. כך דווח ב"ניו יורק טיימס".

שלושה בכירים בממשל שצוטטו בדיווח אמרו שהצו החדש יאיים לקצץ בסיוע הפדרלי למכללות ואוניברסיטאות שלא יצליחו להילחם בתופעה, באמצעות הגדרת היהדות כלאום.

הגדרה זו של היהדות תביא לכך שאירוע אנטישמי שיתרחש במכללות או באוניברסיטאות בארה"ב יהווה הפרה של חוק זכויות האזרח משנת 1964, האוסר על אפליה על רקע גזע, צבע או לאום בתוכניות המקבלות סיוע כספי. בכך יהיה ניתן להפעיל את הענישה שתקצץ את תקציבי המוסדות ש"מתנערים מאחריותם לטפח סביבה פתוחה לסטודנטים מקבוצות מיעוט".

לפי הדיווח, על המהלך מושמעת ביקורת הטוענת כי מדיניות כזו תדכא את חופש הביטוי ואת "ההתנגדות הלגיטימית למדיניות ישראל כלפי הפלסטינים" תחת הכותרת של המאבק באנטישמיות. המתנגדים למהלך חוששים כי הצעד יוביל לכך שכל התבטאות שמגנה על אוטונומיה פלסטינית תסומן מיד כאמירה אנטישמית.

בנאומו בוועידת ה-IAC בפלורידה בתחילת השבוע הדגיש טראמפ כי ממשלו "מגנה בתוקף את קמפיין ה- BDS נגד ישראל" וציין בין היתר כי תופעת ה-BDS מרימה את ראשה בקמפוסים בארה"ב.