פעילי BDS התפרצו לכנס של מועצת שומרון במדריד

מפגינים אנטי ישראלים ניסו לפוצץ כנס נגד ה-BDS שערכה המועצה האזורית שומרון. יוסי דגן: זו קבוצה אנטישמית שרוצה לחסל את העם היהודי

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ | עודכן: 13:02

מפגינים אנטי ישראלים ניסו לפוצץ כנס נגד ה-BDS שערכה המועצה האזורית שומרון בעיר מדריד בספרד.

מחוץ לאולם הפגינו עשרות תומכי BDS, וכמה מהם הצליחו להסתנן פנימה. בשלב כלשהו החלו המפגינים לצעוק במטרה לפוצץ את האירוע.

שוטרים מקומיים הוזעקו למקום כדי להרגיע את הרוחות ולחלץ בשלום את המשלחת מהשומרון, אותה הוביל ראש המועצה יוסי דגן.

כ-200 בני אדם השתתפו באירוע שהתקיים במלון אינטרקונטיננטל במרכז מדריד, בשיתוף פעולה בין המועצה האזרית שומרון וארגון ההסברה הספרדי יהודי ACOM. הכנס נערך כחלק מהמאבק של מועצת שומרון נגד תנועת החרם על ישראל ונגד סימון המוצרים מיו"ש.

ראש המועצה יוסי דגן הטיח בפעילי ה-BDS: "אנחנו לא מפחדים מכם. אתם לא רוצים שלום, אתם לא אוהבים ערבים, אתם שונאים יהודים ואתם אנטישמים. אלו הפנים האמיתיות שלכם, תתביישו לכם".

צילום: חוויאר שכטמן

לאחר שהמאבטחים הוציאו בכוח את פעילי ה-BDS מהאולם, דגן הודה להם בציניות: "הם חשפו את הפנים האמיתיות של ה-BDS. הם לא באו כדי להקשיב, אף אחד מהם מעולם לא פגש ראש מועצה או מתיישב מהשומרון, ומעולם לא דיבר עם אנשים כמו השייח תמימי, אבל זה לא מעניין אותם מה קורה בשטח. הדבר היחיד שיש להם זו בורות ושנאה. זוהי קבוצה אנטישמית שרוצה לחסל את העם היהודי ומדינת ישראל".

המשלחת מהשומרון הגיעה למדריד במסגרת שבוע אינטנסיבי שמקיימת יחידת קשרי החוץ של המועצה, במטרה לשנות את החלטת בית הדין של האיחוד האירופי לסימון מוצרי יו"ש. המשלחת למדריד כללה בין השאר את השייח' תמימי מרמאללה, שרה זועבי ודימה תעיה, פעילות ערביות ישראליות ומשה לב רן מאזור התעשייה ברקן.