מנהלת הליגה מאשרת: הדרבי בספק

אחרי תלונת הפועל ת"א באשר לדרישות המשטרה המופרזות, במנהלת הליגה מצדדים באדומים כשהודיעו כי קיום משחק דרבי הכדורסל בספק

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ

טאריק בלאק מול הפועל. המשחק יתבטל?
טאריק בלאק מול הפועל. המשחק יתבטל?
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

"קיום המשחק אינו כלכלי". שלושה ימים לפני משחק הדרבי התל אביבי הראשון של העונה בליגת העל בכדורסל, בין מכבי להפועל, אין לדעת עדיין אם המשחק יתקיים כמתוכנן.

כזכור, במוצאי השבת הקרובה אמור להתקיים משחק הדרבי הראשון של העונה בליגת העל בכדורסל בין מכבי ת"א להפועל ת"א, באולם הדרייב-אין, אולמה של הקבוצה האדומה של העיר, אך זה עומד בסימן שאלה.

הסיבה לכך שקיום המשחק מוטל בספק הינה בשל דרישת המשטרה המופרזת לכל הדעות בדבר תשלום של 108,000 שקלים לאבטחת המשחק בכמות שוטרים שטרם הייתה אי פעם בתולדות הכדורסל הישראלי.

אחרי שאמש בהפועל ת"א שלחו מכתב לראשי המשטרה ומנהלת הליגה בכדורסל, ואמרו כי אינם יסכימו לשלם את הסכום המופרז הנוסף אלא רק את מה ששילמה עד כה במשחקי הדרבי, כעת גם במנהלת הליגה בכדורסל, מנהלת ליגת ווינר סל, תומכים באדומים מת"א.

בהודעה שפרסמה היום (רביעי) מנהלת הליגה אמרה זו היא פנתה למשטרה על מנת לבדוק את כמות השוטרים והסדרנים למשחק, ואכן לפי טענת הפועל ת"א מדובר בכמות מופרזת ובסכומים גבוהים מהרגיל ומהראוי.

על פי הודעת המנהלת מדובר בכמות של 172 אנשי ביטחון ובעלות של 120 אלף ₪.

במנהלת אמרו כי "בעקבות עלות האבטחה, קיום המשחק אינו כלכלי ואין אנו רואים הצדקה כי הקבוצה צריכה להפסיד כסף עקב קיום המשחק".

במנהלת אמנם אמרו כי הם אינם מתערבים בשיקולי האבטחה של משטרת ישראל, אולם דורשים כי במידה והמשטרה צריכה כמות אבטחה גדולה, שחלק מהצוותים יהיה בתפקיד כך שהנטל לא ייפול על הקבוצה בלבד. "המנהלת קוראת למשטרה לנסות ולמצוא פתרון במהרה", נכתב בהודעת המנהלת.

האם במשטרת ישראל יתקפלו מהדרישות הגבוהות או שמא יגרמו למשחק הדרבי הראשון של העונה בליגת העל בכדורסל, להתבטל?

ממשטרת ישראל נמסר:
כל אירועי ספורט המוני בישראל מצריך נוכחות כוחות שיטור למניעה וטיפול באירועי אלימות, שמירה על הסדר הציבורי ולהכוונה והזרמת התנועה בעת הגעת הקהל ופיזורו.

רמת האבטחה הנדרשת לכל אירוע נבחנת בהתאם למכלול שיקולים רחב ובהתאמה, ההחלטה בדבר מספר השוטרים שיופעלו בשכר במשחק הדרבי התל אביבי, שמתוכנן להתקיים במוצ"ש הקרוב, נבחנה ונקבעה עפ"י שיקולים מבצעיים ועל בסיס הערכת מצב מסודרת.

פניית מנהלת ליגת הכדורסל להפחתת מספר השוטרים נשקלה על ידי משטרת ישראל ונדחתה, בשל הצורך המבצעי האמור. יחד עם זאת, מתוך התחשבות המשטרה בבקשת מנהלת ליגת הכדורסל והבנה למצוקות שהוצגו, הוחלט, לפנים משורת הדין, כי על אף שכמות השוטרים שנקבעה לא תשתנה, חלק קטן מכוח השיטור יופעל בתפקיד ולא בשכר.

משטרת ישראל רואה לנגד עיניה את שלומו וביטחונו של הציבור בכל אירוע ותפעל בהתאם לשם קיומו התקין של המשחק.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il