משתתפי הצעדה
משתתפי הצעדהצילום: צילומירי

במסגרת אירועי יום ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות האיבה שנערכו היום (רביעי) בשבילי ישראל בשמונה מוקדים ברחבי הארץ, לקחו חלק למעלה מאלף משתתפים בצעדה באתר שילה הקדומה בבנימין.

הצעדה החלה ביישוב עלי במעמד שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני-בטחוני ח"כ בצלאל סמוטריץ׳.

בין מובילי הצעדה היו פצועי צה"ל ופעולות האיבה עשהאל שבו, אהרון קרוב, גרשון ברום, ענבר אזרק, תמר הוכמן (צור), תומר אליהו, חיים ברטוב, משה אביטן וחיים לב טוב.

הצעדה התקיימה בשיתוף המועצה האזורית מטה בנימין, אתר שילה הקדומה, משרד החינוך, ארגון נכי צה"ל, קרן קימת לישראל, החברה לפיתוח מטה בנימין וארגון זהות.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, אמר כי "המועצה מוקירה ומצדיעה לפצועי צה''ל ופעולות האיבה.
כמועצה אשר ספגה אירועי טרור ואבידות קשות, אנו מלווים את המשפחות ויקיריהם שנפגעו ונמשיך ללכת איתם יד ביד לאורך כל הדרך. ציון יום ההצעדה לפצועים ביחד עם דור העתיד של מדינת ישראל מעצים את ערך הרעות והגבורה המחזק אותנו כאזרחי מדינת ישראל".

יו"ר קק"ל, דניאל עטר, הוסיף כי "עלינו לזכור כי רבים שחזרו מן התופת ומשדה הקרב, חיים אותו יום יום, שעה שעה, חלקם סוחבים עמם פציעות, חלקם צלקות וחלקם הלומי קרב שנושאים פגיעות שלא נראות לעין. היום אנו כחברה מוקירים וצועדים יחד איתם, במסלולי קק"ל ברחבי הארץ מדן ועד אילת, באתרי המורשת ואתרי הקרבות, עליהם נאבקו. זוהי הזדמנות לדור הצעיר להכיר את פצועי צה"ל ואת נפגעי פעולות האיבה, לשוחח עמם על המורשת ועל הארץ. אל לנו לשכוח את אלו שלחמו בגבורה על מנת להגן על מדינתנו הנפלאה".

מנכ"ל זהות, ישראל בן פזי, סיכם: "דווקא בעת הזו, יש לכולנו את הזכות וההזדמנות להתאחד ביום אחד, יחיד ומיוחד השייך לכולנו, כלל החברה הישראלית. פצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, המשתייכים לכל מגזר בחברה הישראלית - נוגעים בכולנו. לעיתים אנחנו פוגשים בהם פנים מול פנים, ולעיתים הם אותם אנשים שקופים שלו ידענו מה עברו, היינו מנצלים את ההזדמנות ומצדיעים להם. יום ההוקרה הוא היום של כולנו, לומר תודה לאותם פצועים, תודה מכל הלב".