המחבל הרוצח נשלח לבידוד

אשתו של המחבל ואליד דקה שרצח את החייל משה תמם הי"ד חשפה שנכנסה להיריון ממנו ללא אישור. בשל כך הוחלט להעבירו לבידוד.

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ

כלא. אילוסטרציה
כלא. אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

שירות בתי הסוהר החליט להעביר את המחבל ואליד דקה, רוצח החייל משה תמם הי"ד, לבידוד בכלא.

זאת לאחר הדיווח בחדשות 13 לפיו אשתו של המחבל, טענה במפגש של פורום דו קיום בבאר שבע כי היא ודקה מצפים לילדה, לאחר שנכנסה להריון ממנו ללא אישור הרשויות הישראלית.

ככל הנראה הצליחה אשתו של המחבל להבריח זרע שלו אל מחוץ לכלא. "אני בהריון והבת שלנו צריכה להיוולד בעוד חודשיים, ללא הסכמתם", סיפרה האישה.

בשל החשד שדקה הבריח זרע מחוץ כלא הוא נדרש לחתום על הצהרה שלא עשה זאת אך סירב והועבר לבידוד. המחבל כבר נענש בעבר לאחר שעבר על כללי שירות בתי הסוהר המחייבים מחבלים הכלואים בישראל.

דקה כתב ספר ילדים בין כותלי הכלא ואף תכנן להשיק אותו באופן חגיגי ביישוב בו מתגוררת משפחתו, באקה אל גרבייה. מהמחבל נשללו ביקורים למשך חודשיים והוא נקנס ב-500 שקלים.

משפחתו של המחבל טענה כי הוצאת הספר היתה באישור השב"ס, אולם בשירות בתי הסוהר טוענים שלא ידעו דבר על הוצאת הספר ולא אישרו זאת.

מהשב"ס נמסר בתגובה: "שירות בתי הסוהר פועל באופן נחוש מדי יום כנגד כל ניסיון הברחה לתוך או אל מחוץ לכתלי בתי הסוהר. לא מוכר לנו שום ניסיון להברחת זרע, במקרה ספציפי זה או בכלל, ואף מבלי להתייחס להיתכנות הביולוגית של הברחה כזו, מוטב שלא להאמין לכל טענה שעולה מצידן של משפחות של אסירים ביטחוניים מורשעים. כל ההתנהלות מול האסיר הינה בהתאם לנהלים ולהחלטות היחידה ולא נפרט עליהם בכלי התקשורת".