מציון תצא כלה: הפקת שמלות כלה בהשראת ירושלים

מעצבת שמלות הכלה ברוריה חריטן משיקה קולקציית שמלות כלה בהפקת אופנה מרגשת שצולמה בנופיה האנושיים של העיר ירושלים

תגיות: אופנה
טובי הירשלר , י"ד בכסלו תש"פ

הפקת אופנה בנוף ירושלמי
הפקת אופנה בנוף ירושלמי
צילום: מאיה אושרי משל

מעצבת שמלות הכלה ברוריה חריטן (30), חיה ונושמת אופנה כבר מהיותה ילדה בת 5.

חריטן נולדה וגדלה בירושלים כבת להורים חוזרים בתשובה המשתייכים לחסידות בעלז האדוקה. עד גיל 18, הספיקה חריטן לסיים כל קורס אפשרי לעיצוב אופנה אך זנחה את חלומה לטובת לימודים לתואר במנהל עסקים ומשרה בכירה ברשות המיסים.

לפני 5 שנים ואחרי לידת בתה, החליטה חריטן ללכת בעקבות אהבתה האמיתית- עיצוב אופנה. את "חופשת הלידה" המשיכה חריטן כתופרת בסלון כלות מרוחק. "הלכתי עם החלום שלי הכי רחוק תרתי משמע" מסכמת חריטן את המכשולים בדרך לסטודיו משלה.

ברוריה חריטן בפעולה
צילום: שמואל כהן

כיום היא תופרת חלומות בלבן בסטודיו שפתחה בביתה בירושלים. חריטן, בחרה בסטודיו הביתי כדי לתת את תחושת הבית החמה לכל כלה שמגיעה אליה. "העבודה עם כלות מרתקת אותי, כל אחת והסיפור שלה, האופי והחוויה האישית שהיא עוברת לקראת יומה הגדול, מרגש אותי לקחת חלק באירוע כה חשוב ולגרום לכלה שמולי להיראות ולהרגיש הכי יפה ומאושרת ביום הגדול".

לאחרונה, תפסה ברוריה את תשומת הלב של מעצבי העל ואשיות אופנה מהמגזר הכללי, בזכות שמלת הכלה שעיצבה למגישת הטלוויזיה קורין גדעון. השמלה המדוברת קיבלה ביקורות מפרגנות מצד מדורי האופנה והרכילות שסיקרו את החתונה המתוקשרת בין מגישת הטלוויזיה החילונית עם בחיר ליבה שמגיע מבית חרדי. "העבודה עם קורין ריגשה אותי בעיקר כי היא מייצגת את החיבור המדהים בין העולמות, חיבור שאני מייצגת כמעצבת שמלות לכלות דתיות וחילוניות כאחד".

שמלת הכלה המתוקשרת של קורין גדעון
צילום: מורן מעיין

דגמי שמלות הכלה של ברוריה מעוצבים בהשראת הבית בו גדלה. שילוב של תרבות ואמנות שנחשפה אליה כבת לאם חוזרת בתשובה, עם ערכי חסידות טהורה ומלאת דבקות- השראה שיוצרת עיצובים בהשפעת ילדותה שמשקפת את המראה התמים והחסוד "של פעם" עם טאץ' עדכני.

בימים אלו, היא משיקה את קולקציית החורף החדשה שלה בהפקה מרשימה בהשראת העיר ירושלים והדינמיקה הייחודית שהיא מייצרת. "ממש כמו הבית בו גדלתי בירושלים, כך נראית העיר בעיני, סוג של קיבוץ גלויות ענקי שיוצר את המיקס המושלם לעיר שחוברה לה יחדיו", מנמקת חריטן את הבחירה ומציגה דגמי שמלות כלה לצד חסיד, נזירה ואברך בנוף ילדותה הירושלמי.

למשימה המיוחדת גויסה האמנית וצלמת האופנה- מאיה משל, שהצליחה להעביר את התמהיל האנושי של העיר ירושלים בעדשת מצלמתה, לצד אופנה בועטת בדגמי שמלות הכלה של ברוריה.

אברך על קטנוע ושמלת כלה
צילום: מאיה אושרי משל
החסיד והכלה
צילום: מאיה אושרי משל

איפור: רותי אוחיון
סטייליסטית: שמחה משל
דוגמנית: אפרת רייס