שם חדש? מנכ"ל הבית היהודי מבהיר

בפנייה לחברי מפלגת הבית היהודי הבהיר מנכ"ל המפלגה ניר אורבך כי בניגוד לדבריו של ח"כ יוגב לא הוחלט מה יהיה שמה של הרשימה המאוחדת

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בכסלו תש"פ

ניר אורבך
ניר אורבך
צילום: חזקי ברוך

מנכ"ל מפלגת הבית היהודי, ניר אורבך, מתנער מדבריו של ח"כ מוטי יוגב לפיהם הוחלט כי שמה של המפלגה המאוחדת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי יהיה "מפלגת הציונות הדתית".

בהודעה ששיגר אורבך בצהריים (חמישי) לחברי המפלגה הוא ציין, "במקביל למו"מ על הריצה המשותפת אנו פועלים להאצת המיזוג עם האיחוד הלאומי ונעזרים בח״כ מוטי יוגב שנרתם למהלך".

לדבריו, "את ההסכם שיכלול גם את שם המפלגה, נגבש ביחד עם שותפינו באיחוד הלאומי ונצא לתקשורת ולציבור בהודעה מסודרת ומוסכמת".

"אנו עומדים כעת בפני אתגר לא פשוט לציונות הדתית ולבית היהודי וסומכים עליכם שכמו תמיד תהיו איתנו ביחד במסע הזה", הדגיש אורבך.

מוקדם יותר היום אמר ח"כ יוגב בראיון לגלי צה"ל כי בבחירות הקרובות יתמודדו המפלגות המייצגות את הציונות הדתית יחד תחת השם 'מפלגת הציונות הדתית'

"ההחלטה לקרוא למפלגה 'ימינה' היתה תקלה. היא לא מבטאת את הציונות הדתית בנושא דת ומדינה, ולכן שינינו את השם", הסביר ח"כ יוגב.

לדבריו, "טרם ברור באיזה מודל יתמודדו המפלגות בציונות הדתית והאם יחברו למפלגות נוספות כדוגמת 'הימין החדש', אך דבר אחד כבר ברור: ניקרא מעתה 'מפלגת הציונות הדתית'".