תלונה: דרבוקה וג'ודו רק לבנים?

במכתב ששגרה לראש עירית בת ים צביקה ברוט נטען כי מוצעים חוגים ייעודיים לבנות ולבנים תוך העצמת "סטריאוטיפים ארכאיים", כלשון המכתב

תגיות: בת ים
מיכל לוי , י"ד בכסלו תש"פ

תלונה: דרבוקה וג'ודו רק לבנים? -ערוץ 7
ג'ודו
צילום: איסטוק

עירית בת ים מציעה לתושביה המסורתיים חוגי העשרה בהפרדה לבנים ולבנות באמצעות רשת 'אל המעיין' של ש"ס, אך הדבר היה לצנינים בעיני 'שדולת הנשים' שטענה כי מדובר במהלך שרואה אור בניגוד לחוק.

במכתב ששגרה לראש העירייה צביקה ברוט, למשנה לראש העיר רפי ברנז וליועצת המשפטית העירונית, חנה כהן, נטען כי מוצעים חוגים ייעודיים לבנות ולבנים תוך העצמת "סטריאוטיפים ארכאיים", כלשונה. המכתב פורסם לראשונה באתר 'כל הזמן'.

"אם לא די בקיומה הפסול והמנוגד לדין של ההפרדה עצמה, הרי שהחוגים יפעלו בניגוד לדין ותוך אפליה פסולה, כשהוא מסליל את הבנות והבנים כמו גם את הנשים והגברים, לחוגים שונים על פי מיטב הסטריאוטיפים המגדריים הארכאיים והמזיקים ביותר: כך למשל מוצעים לבנות חוגי 'מאסטר שף', אמנות ומחול, ואילו לבנים דרבוקה, ג'ודו והגנה עצמית", לשון המכתב.

בדבריהן דורשות מיכל גרא מרגליות וגלי זינגר, נציגות שדולת הנשים "להפסיק לאלתר את כל ההסדרים המופלים …וכי תבטיחו כי כלל הנהנים משירותי הפעילויות המוצעות יוכלו לעשות זאת ללא הפרדה והדרה וללא תלות במינם או במגדרם".


.