סער: נתניהו חסום פוליטית

ח"כ גדעון סער בכנס באשקלון: "לא תהיה לנו החלת ריבונות, לא רפורמות במערכת המשפט אם לא נצליח לצאת מהפלונטר הפוליטי".

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תש"פ

סער: נתניהו חסום פוליטית-ערוץ 7
סער בכנס
צילום: דוברות

ח"כ גדעון סער התייחס היום (חמישי) בראיון לפרשן הכלכלי יהודה שרוני בכנס באשקלון לפיזור הכנסת אמש ולהחלטתו להתמודד בפריימריז לראשות הליכוד.

"פיזור של כנסת שלישית תוך שנה אחת, זה דבר עגום שהגענו אליו", טען סער, "הצעתי דרך איך להימנע מזה לפני שלושה שבועות. הצעתי הייתה שנקיים פריימריז תוך 21 הימים האחרונים וכך יהיה ניתן להימנע מבחירות נוספות".

"הצעתי מוסמסה, כי אם הערב תתקבל ההחלטה לפריימריז בעוד שבועיים, אז זו ההוכחה שהיה אפשר לקיים בשלושת השבועות האחרונים. למה אז, זה לא היה בסדר, וכעת זה כן בסדר?", תהה סער.

לדבריו, "בתקופה הזו, הכל משותק, השקעות נעצרות. אנשים מחכים לראות מה יקרה. פרויקטים חיוניים ביותר שמפעילים. הכל פשוט נעצר. אין תקציבים מאושרים, הרשויות המקומיות יפגעו וכבר נפגעו. האזרחים גם יפגעו בגלל העלאת מיסים".

"אני מתמודד כדי לנצח", הכריז סער, "לא הייתי הולך להתמודדות אלמלא הייתי מאמין בניצחון ובחובה שלי לשינוי. ראש הממשלה חסום מבחינה פוליטית. אלה העובדות. הוא לא הקים ממשלה שלוש פעמים וגם אם נלך לבחירות רביעיות, חמישיות, שישיות ושביעיות הוא לא יקים ממשלה ולכן כדי לחלץ את המדינה זה הפריימריז או לאבד את השלטון".

בנוגע לדיווח לפיו השר ארדן עשוי לתמוך בו אמר סער, "ארדן הוא אדם איכותי רציני אבל אם תשאל אותי. הוא יקבל את ההחלטות. הייתי מאוד שמח להליכה משותפת כי אני רואה בו אדם עם ערך שיכול להיות שותף רציני וכשיחליט, מניח שיודיע".

על החלטתו של ח"כ יואב קיש לתמוך בו בפומבי אמר סער: "יואב קיש, איש ציבור מאוד רציני, ערכי ואמיץ. הוא הסתכל על טובת התנועה והמדינה. גם קיש תמך בנתניהו וראה כעת את המציאות הקשה כמו שאיש ציבור אמיתי צריך לעשות".

בנוגע לתוכניותיו אמר סער, "ההחלטה הראשונה היא שתי קדנציות או 8 שנים כראש ממשלה לכל המאוחר. אני חושב שיש יתרון בהתחדשות. יש יתרון מכיוון שמדובר בתפקיד הקשה ביותר בעולם".

לדבריו, "לא תהיה לנו החלת ריבונות, לא רפורמות במערכת המשפט אם לא נצליח לצאת מהפלונטר הפוליטי שאנחנו נמצאים כיום".