נתניהו נגד היוזמה לביטול הפריימריז

ראש הממשלה הנחה את ח"כ ביטן שלא לקדם את היוזמה שלו לביטול הפריימריז. "נתניהו בטוח שיזכה באמונם הסוחף של חברי הליכוד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בכסלו תש"פ

דוד ביטן
דוד ביטן
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה אחר הצהריים (חמישי) את חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) שלא לקדם את היוזמה שלו לביטול הפריימריז להנהגת הליכוד.

''הליכוד היא תנועה דמוקרטית וחבריה יחליטו מי ינהיג אותה. ראש הממשלה נתניהו בטוח שיזכה באמונם הסוחף", נמסר.

ח"כ ביטן הודיע לאור בקשת נתניהו כי הוא מסיר את הצעתו לביטול הפריימריז. "‏בימים האחרונים קידמתי יוזמה לביטול הפריימריז לראשות הליכוד. אני סבור כי בעת הזו יש להתרכז בניצחון הליכוד בבחירות.

''נתניהו פנה אליי בבקשה שאבטל את פנייתי וכן לקיים את הפריימריז כמתוכנן. אני מבקש להודות ל-830 חברי המרכז ולרבים אחרים שביקשו להצטרף לפנייתי וחתמו לביטול הפריימריז", הוסיף ביטן.

מוקדם יותר אמר לערוץ 7 ח"כ יואב קיש כי הוא תומך בגדעון סער בפריימריז לראשות הליכוד ולטענתו אם נתניהו ימשיך להוביל את המפלגה היא תהיה באופוזיציה. "החלטתי לתמוך בגדעון סער מתוך הבנה ברורה שהוא יכול להקים ממשלה. ניסינו פעמיים עם נתניהו והוא נכשל, אני גם רואה התבטאויות של דרעי שהגוש לא יהיה גוש. אני מבין שאם נלך לבחירות כאילו לא השתנה כלום, נמצא את הימין באופוזיציה. את המחיר הזה של שמירה על הדרך או על הארץ, אסור לשלם".

"עם גדעון, אני יודע שאנחנו בידיים בטוחות בכל מה שקשור לנושאי ארץ ישראל, הובלה, גם בתיקונים הנדרשים במערכת המשפט ואכיפת החוק. את כל זה נוכל לעשות עם גדעון סער ועם נתניהו פשוט נהיה באופוזיציה", הוסיף קיש.