התובע הכללי בניו ג'רזי סיפר היום (חמישי) במסיבת עיתונאים כי אירוע הירי במרכול בניו ג'רזי נחקר כפיגוע טרור אנטישמי, ובוצע על ידי חשודים שהחזיקו בדעות אנטישמיות.

שלושה אזרחים ושוטר נהרגו בפיגוע שהתרחש שלשום במרכול הכשר בג'רזי סיטי.

החשודים בירי הם דיוויד אנדרסון בן ה-47 ופרנסין גרהאם בת ה-50. ברכב המסחרי שאיתו הגיעו נמצא פתק שכתב אנדרסון: "אני עושה את זה בגלל שהיוצר שלי הכריח אותי, ואני שונא את מי שהוא שונא".

גרהאם ואנדרסון הזדהו כחלק מקהילת האפריקניים העבריים, קבוצה קיצונית שמומחים בנושא הגדירו כקבוצת שנאה בארה"ב.

אמש הובאו למנוחות שני ההרוגים היהודים, לאה מינדל פרענץ ומשה הערש דויטש. במהלך ההלוויה ספד אחריה בקול בוכים בעלה משה דוד. "דבורה התחננה אליי, אני רוצה ללכת לאמא. דבורל'ה היקרה שלי, גם אני רוצה ללכת לאמא", אמר הבעל שדבריו צוטטו באתר 'בחדרי חרדים'.

"אנחנו לא יודעים למה השם עשה ככה. ילדים יקרים שלי, עד היום השם רצה שהיא תדאג לנו אבל עכשיו השם אומר לנו לא, ילדים שלי, עכשיו אבא שלכם ידאג לכם".

בדברי ההספד הזכיר את מעשי החסד שלה. "את תמיד דאגת לילדים, כל בוקר וידאת שהם בסדר והם בדרך ללימודים. מתי שביקשתי ממך עזרה בחנות הגעת לעזור, עזרת לכל משפחה חדשה שהגיעה לגור כאן. היית בעלת חסד. היית מהנשים הצדקניות וחייכת לכולם. היית אמא למופת, הילדים מתגעגעים אלייך".

פרענץ בת ה-33 היתה מהתושבים הראשונים בקהילה החסידית שהוקמה בג'רזי סיטי. יחד עם בעלה משה דוד הגיעו משכונת ויליאמסבורג ופתחו את החנות היהודית הכשרה הראשונה.

הלוויית משה הערש דויטש התקיימה בוויליאמסבורג בהשתתפות האדמו"ר מסאטמר. במהלך ההלוויה צוינו מעשי החסד הרבים שעשה במרוצת חייו הקצרים שנגדעו באורח טראגי.