נשות הכותל נגד הרב יצחק יוסף: מטעה את הציבור

"הלב נחמץ לראות כיצד המקום הקדוש ליהודים שבוי בידי גורמים חרדים קיצוניים", תוקפות נשות הכותל.

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תש"פ

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: קובי ריכטר/TPS

ארגון "נשות הכותל" מגיב לדבריו של הרב הראשי יצחק יוסף לפיהם אין לאפשר לנשים להדליק נרות חנוכה בכותל המערבי וכי מדובר בחיקוי מנהגי רפורמים וקונסרבטיבים.

"צר לנו שהרב הראשי לישראל מטעה את הציבור בענייני הלכה, רק כדי להצדיק את הדרת הנשים בכותל המערבי. ידוע לכל כי נשים נכחו בנס חנוכה ונשים רבות מאוד מדליקות נרות בביתן בברכה.

הלב נחמץ לראות כיצד הרב הראשי לישראל אינו מייצג את אזרחי מדינת ישראל וכיצד המקום הקדוש ליהודים שבוי בידי גורמים חרדים קיצוניים אשר מייצגים פלח קטן מאוד מאזרחי מדינת ישראל ובוודאי מיהדות העולם.

נשות הכותל ידליקו נרות חנוכה בברכה בכותל המערבי גם השנה ומזמינות את כל הציבור להשתתף. לא ניתן להדיר נשים מהכותל המערבי".

תנועת נאמני תורה ועבודה הצטרפה למתקפה על הראשון לציון, "העובדה כי הרב הראשי מדיר נשים מהדלקת הנרות בכותל - הינה מקוממת. חנוכה הוא חג בו נשים היו שותפות בנס ובבתים רבים מאוד נשים מדליקות נרות בברכה. נשים חייבות בנר חנוכה שאף הן היו באותו הנס (שבת, כ״ג).

אנו קוראים לשלב נשים בהדלקת הנרות בכותל באופן שוויוני ומכבד. מקרה זה מחדד את הצורך בהעברת הסמכות על המקומות הקדושים ליד מועצה ציבורית המייצגת את העם היהודי".