הרמטכ"ל אביב כוכבי זימן פעילות פמיניזם לפגישה

הפגישה נולדה בעקבות מכתב משותף ביוזמת רחלי גולדבלט, קצינה במילואים עליו חתומות פעילות בולטות בתחום קידום הנשים.

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תש"פ

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל

לראשונה מאז נכנס לתפקידו, זימן הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי פעילות פמיניסטיות לפגישה משותפת עם היוהל"ם תא"ל יפעת ירושלמי-תומר.

על פי הפרסום באתר 'מאקו' הפגישה נולדה בעקבות מכתב משותף ביוזמת רחלי גולדבלט, קצינה במילואים עליו חתומות פעילות בולטות בתחום קידום הנשים.

הפעילות טענו במכתבן ששוגר לרמטכ"ל ולשר הביטחון: "לאחרונה יש מי שמבקשים להנמיך את קומתנו המגדרית ומבקשים לקרוע לגזרים את המארג הכל כך ישראלי שנוצר בשנים הרבות בהן צה''ל קיים."

הפעילות דרשו "ביטוי ציבורי רשמי של צה''ל ומשרד הביטחון כדוגמת הצגת תכנית עבודה שנתית לפרויקטים צה"ליים המחזקים את השירות המשותף".

בין החותמות: טיטי איינהו, רבקה כרמי, פרופסור דינה בן יהודה שקיבלה צל"ש בעת שירותה על עבודתה המנהלתית, וכן דורית רביניאן אשר חיברה את הרומן "גדר חיה" העוסק ביחסים בין פלסטיני וישראלית ונפסל ב2015 על ידי משרד החינוך.

מארגון 'תורת לחימה' נמסר לערוץ 7 "צה''ל מתאושש מ'התפיסה המגדרית' של היוהל"ם שמנסה לטשטש בין גברים לנשים, אותה הוא ביטל אשתקד. ובעוד הציבור מבין כי לא טובת נשים ובודאי לא טובת הצבא וערך הניצחון עומדת לנגד עיני היוהל"ם, אנו רואים נסיון נוסף לנצל את צה''ל לקידום ערכי 'שוויון' מעוותים ולהחלישו. אנו תקווה כי הרמטכ"ל כוכבי יעמוד בעקרון עליו הודיע כי לא יתן לגופים חיצוניים להשפיע על צה''ל."