מתן כהנא
מתן כהנא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ מתן כהנא (הימין החדש) מתייחס להתלבטותה של איילת שקד אם לרוץ בבחירות הקרובות במסגרת מפלגתו של נפתלי בנט.

"איילת שקד בימין החדש. אנחנו לא מפלגה רק של ציונות דתית. אנחנו בית חם לציונות דתית, אבל אנחנו גם מפלגה של דתיים, חילוניים ומסורתיים. אנחנו יודעים שזו הדרך היחידה שבבחירות יהיה כאן גוש משמעותי של 61 חברי כנסת לפחות לימין", אומר כהנא בראיון לערוץ 7.

לדבריו, חבירה של הימין החדש למפלגות הציונות הדתית עלולה לגרום לבזבוז קולות. "אנחנו רצים לבד כי זו הדרך היחידה שיש סיכוי שתהיה ממשלת ימין אמיתית. ראינו שכשרצים ביחד, אחד ועוד אחד רחוק מלהיות שווה שניים. אם נרוץ כל אחד מהראשים הללו בנפרד, יש סיכוי טוב שתהיה לנו ממשלת ימין".

ח"כ כהנא גם מסביר את התאוריה בה מאמינים במפלגה. "אנחנו יודעים שיש אנשים רבים שלא יהיו מוכנים גם בעוד אלף שנה להצביע למרזל וגופשטיין ומנגד יש שלעולם לא יהיו מוכנים להצביע לנפתלי בנט. את האנשים הללו אנחנו מפסידים בריצה משותפת לכל מיני מפלגות אחרות".

"לכן, חייבים לרוץ בשני ראשים כדי שלכל אחד יהיה את המקום הנוח להצביע לו. אני מזכיר שבבחירות האלה זהות לא תתמודד. באפריל, הימין החדש וזהות יחד קיבלו שבעה מנדטים. אני בטוח שרבים ממצביעי זהות במועד א' יראו בנו את הבית שלהם, כי אנחנו המפלגה שהכי מדברת ומתכוונת ליישם כלכלה חופשית וליברלית שזה דבר שמאוד משמעותי למצביעי זהות".

"מעבר למצביעי זהות שאנחנו פונים אליהם, יש גם מצביעי כחול לבן שחיו באשליה שזו מפלגת ימין והתפכחו ממנה אחרי שכחול לבן כמעט הקימה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת ויש גם את מאוכזבי נתניהו. אם כל החבורה הזו תצביע לנו יחד עם ארבעת המנדטים שעברו איתנו ממערכת בחירות אחת לשנייה ותומכים בדרך שאנחנו מייצגים ורואים בנו כבית שלהם באופן ברור – אנחנו נעבור בגדול בבחירות הקרובות", אומר כהנא.

"אני מקווה שגם האיחוד של הבית היהודי עם תקומה ועוצמה יהודית יעברו את אחוז החסימה וזו תהיה הדרך להקים ממשלה ימנית גדולה וחזקה", הוא מוסיף.

לדעתו, הבחירות השלישיות הן ברות הכרעה. "אני מאוד מקווה שנוכל להכריע את הבחירות ושתהיה פה ממשלה ימנית בלי אביגדור ליברמן, שהתברר שהוא בא כנראה רק כדי לשרוף את המועדון. כמו שפעלנו בסיבוב הקודם להשתדל להימנע מבחירות נוספות, כך נעשה גם הפעם".

"אני מזכיר שנפתלי בנט היה היחיד שאמר לבנימין נתניהו שהוא משחרר אותו מההתחייבויות כלפי המפלגה, העיקר שילך להקים ממשלה ואחר כך נצטרף אם יהיה רלוונטי. פעלנו ככל האפשר בכוח שלנו, עם שלושת המנדטים, כדי שלא נלך לבחירות נוספות. לצערי אנחנו קטנים מדי ולא היה לנו כוח השפעה חזק. אני מקווה שבבחירות הבאות זה ישתנה".