החתולים שהשתלטו על האי

אוהבים חתולים? זה המקום בשבילכם. למעלה ממאה חתולים הצליחו להשתלט על אי יפני קטן ולהפוך אותו לשלהם

מתנאל ראט , י"ז בכסלו תש"פ

בקושי בני אדם, רק חתולים
בקושי בני אדם, רק חתולים
צילום: iStock

אפשר לאהוב אותם ואפשר שלא, אבל קשה להישאר אדיש כלפי החתולים. מספר איים ביפן הפכו בשנים האחרונות לגן עדן לחובבי חתולים עם אוכלוסיית חתולים הגדולה בהרבה מאשר בני האדם.

האי אאושימה ביפן לא היה אמור להפוך לאטרקציה תיירותית. אין באי מסעדות, בתי מלון או אפילו מכוניות אבל איכשהו תיירים מכל העולם מגיעים אליו בכל חודשי הקיץ, כאשר המשותף לכולם- האהבה לחתולים.

באי הקטן יש בסך הכל כעשרים תושבים הולכים על שתיים, אבל יש בו גם 120 חתולים, פי שישה יותר מבני האדם, שהעניקו לאי את הכינוי "אי החתולים". במקור, האי היה מאוכלס בעיקר בדייגים שהביאו איתם חתולים בשביל שיוכלו להתמודד עם העכברים ששרצו בספינות. עם השנים, הדייגים עזבו ברובם את האי, אבל החתולים נשארו.

קופצים על כל תייר שמגיע
צילום: iStock

מלבד בני האדם, החתולים הם אחת החיות היחידות באי, עובדה שגרמה להם להפוך לחסרי פחד. הם ממלאים את הרחובות ונהנים לקפוץ על התיירים ולבקש מהם אוכל. למרות הפופולאריות הגדולה של המקום, תושבי האי המקוריים פחות מאושרים מכל התיירים וטוענים שהם יכולים להסתדר עם החתולים בלעדיהם.

האי אאושימה הוא לא אי החתולים היחיד ביפן, וישנם עוד מספר איים בודדים המאוכלסים ברובם על ידי חתולים, גם אם מסיבות אחרות. באי טשירו ג'ימה לדוגמא, יש בסך הכל מאה תושבים אך הוא מאכלס למעלה ממאה חתולים. התושבים באי רואים את הטיפול בחתולים כמקודש, ומטפחים ומאכילים את החתולים באופן קבוע. כחלק מההערצה לחתולים, החוק המקומי אף אוסר לגדל כלבים בכל שטח האי בשביל שלא להפחיד את החתולים.

אז אם גם אתם נהנים לראות חתולים מגרגרים ומשחקים, מוזמנים לקפוץ לאחד מאיי החתולים היפנים. רק אל תשכחו להביא איתכם קצת אוכל למאות החתולים שעתידים לקפוץ עליכם בכל צעד.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!