נעביר את השגרירות הברזילאית לירושלים, נהווה דוגמה לכל אמריקה הלטינית

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של ברזיל לנתניהו: שוחחתי עם הנשיא בולסונארו והוא מתכוון להעביר את השגרירות לירושלים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תש"פ

יום גדול עבור הידידות בינינו
יום גדול עבור הידידות בינינו
צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו היום (ראשון) בטקס פתיחת משרד הסחר של ברזיל בירושלים.

נתניהו ויו״ר ועדת החוץ והביטחון של ברזיל, אדוארדו בולסונארו, נפגשו לפני אירוע פתיחת משרד הסחר הברזילאי.

בולסונארו אמר לראש הממשלה כי ברזיל מתחייבת להעביר את השגרירות בשנת 2020. במהלך הפגישה שוחח נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא ברזיל ז׳איר בולסונארו, שיחה חמה וידידותית, באמצעות הטלפון של בנו אדוארדו.

״פתיחת משרד הסחר כאן בירושלים הוא במסגרת הידוק היחסים בין ישראל לברזיל. זה מתרחש היום כחלק מהתחייבותו של הנשיא בולסונארו לפתוח שגרירות בירושלים בשנה הבאה", אמר נתניהו.

''אני שמח לבשר שהתקדמנו בצעדים גדולים ביכולתנו לקצר זמני נסיעה בין ברזיל לישראל, ובעתיד הקרוב נוכל לטוס מעל אפריקה, ונוכל להפחית את זמן הטיסה במספר שעות. זה חשוב למטרות תיירות ולחילופים החיוניים של אנשי עסקים, יזמים וטכנולוגים''.

נתניהו הוסיף כי ''משרד הסחר יוכל לסייע לברזיל ולישראל לממש את הפוטנציאל לשיתוף הפעולה בינינו. ישראל היא מדינת החדשנות הדינמית ביותר בעולם. זה לא רק מה שאני אומר, גם רבים אחרים אומרים זאת - השווקים אומרים זאת. אם נמזג את הפוטנציאל של המדינה שלנו עם הפוטנציאל של ברזיל, נוכל להביא תועלת זו לזו, בצורה יוצאת מן הכלל.

''משרד הסחר הזה, יהיה למעשה חוד החנית של התפתחות חיונית זו, משום שהעתיד שייך למי שמחדש, ואנו שנינו רוצים לתפוס את העתיד. נוכל לעשות זאת טוב יותר ביחד.

''אני מבקש להביע את הערכתי לעמדתו של הנשיא בולסונארו בתמיכתו בישראל בפורומים בינלאומיים. הנשיא בולסונארו שינה מדיניות באופן מיידי ואמר, "אנו עומדים עם ישראל, אנו עומדים לצד האמת". אנו כאן בישראל עומדים עם ברזיל משום שאנו עומדים לצד האמת, ואנו תומכים בברזיל בכל דרך שאנו יכולים, כולל באסון הסכר ובשריפות באמזונס. ישראל היתה שם וישראל תמיד תהיה שם עבור אזרחי ברזיל ולמען הידידות בינינו.

''אחד הדברים שאני ורעייתי שרה תמיד נזכור, הוא הביקור שלנו בברזיל בהשבעתו של הנשיא בולסונארו. התרשמנו מאוד מהידידות שלו ומהידידות שלך, אדוארדו, ומרבים בממשלה שלך ובקונגרס הברזילאי. אך התרשמנו גם מהידידות של האזרחים. הלכנו לטייל בחופים בקופה-קבנה, ועליי לומר שהידידות שהפגינו העוברים והשבים הייתה מרשימה. ראינו את זה בכל מקום שאליו הלכנו, כולל באירוע ההשבעה עצמו, שם הריע הקהל לנשיא בולסונארו, וגם לראש ממשלת ישראל.

''זה ריגש אותנו מאוד משום שאנו מעריכים את ידידינו. אין לנו ידידים טובים יותר מאזרחי ברזיל וממשלתה, ודעו לכם שלכם אין ידידים טובים יותר מאזרחי ישראל. ברוכים הבאים, ידידים. זהו יום גדול עבור הידידות בינינו״, הדגיש ראש הממשלה.

בולסונארו אמר באירוע ״בנימין נתניהו, ביחד נילחם נגד הטרור. אם רוצים למנוע התקפות טרור, חייבים להראות עוצמה. לכן, במוקדם או במאוחר, נכיר בחיזבאללה כארגון טרור, במיוחד לאחר מה שהם עשו בארגנטינה ב-1992 וב-1994.

''שוחחתי עם הנשיא ז'איר בולסונארו לפני שבאתי לכאן. הוא אמר לי שהמחויבות עומדת בעינה - הוא מתכוון להעביר את השגרירות לירושלים. הוא יעשה את זה. אנחנו רוצים לעבור לירושלים לא רק למען ברזיל אלא כדי להוות דוגמה לכל אמריקה הלטינית״, הבטיח.