הרב רפי פרץ לערוץ 7:
לא מפחד מהדחה, אנצח בפריימריז

נציגי הבית היהודי והאיחוד הלאומי ייפגשו הערב (ראשון) אצל הרב דרוקמן וינסו לגבש מתווה ליצירת הרשימה הדתית-לאומית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תש"פ

לא מפחד מהדחה, אנצח בפריימריז-ערוץ 7
רפי פרץ
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ הגיב (ראשון) לאפשרות שיצטרך להתמודד בפריימריז על ראשות הרשימה הציונית-דתית.

"אם יהיו פריימריז לרשימה אנחנו נתמודד וננצח", אמר פרץ לערוץ 7, ''אני לא מפחד מניסיון הדחה''.

פרץ יחד עם חברי כנסת נוספים מהבית היהודי והאיחוד הלאומי ייפגשו הערב עם הרב חיים דרוקמן, וינסו לגבש מתווה ליצירת הרשימה הדתית-לאומית.

בימים האחרונים גברו הקריאות מצד האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית לערוך פריימריז שבהם ייקבעו איך תהיה הרשימה שתתמודד לכנסת ה-23.

בבית היהודי, לעומת זאת, מעדיפים להשאיר את רשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי כפי שהיא כעת ולחבר אליה מפלגות נוספות.

"אפשר וצריך לשאול את הציבור מי הוא רוצה שייצג אותו", אמר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי. ''אני רואה את עצמי מעמיד לבחירה והציבור ייבחר.

''הרב רפי שיש לי המון הערכה אליו נקרא אל הדגל ומונה על ידי ועדה ברגע משבר. כדי להחזיר את ההמון של הציבור הציוני דתי צריכה להיות מפלגה אחת ופתוחה ולהעמיד לבחירת הציבור", הוסיף סמוטריץ' בראיון לחדשות 12.

בשבוע שעבר דווח ב"ידיעות אחרונות" כי יו"ר הימין החדש איילת שקד ושר התחבורה סמוטריץ' מבקשים להדיח את הרב פרץ מתפקיד יו"ר הבית היהודי.

מלשכתה של שקד נמסר בתגובה: "הם נפגשים ובקשר לגבי עתיד הימין". מלשכתו של סמוטריץ' נמסר בתגובה: "סמוטריץ' ושקד ידידים טובים ומצויים בקשר רציף בהרבה נושאים. הניסיון לשוות לקשר ביניהם ניחוח 'סודי' וקונספירטיבי הוא מגוחך. סמוטריץ' קרא לשקד מעל כל במה לחזור לציונות הדתית והוא מקווה שכך אכן היא תעשה".