ליברמן: יש דיל בין החרדים לכחול לבן

"הסימנים לכך נראו באופן ברור... כאשר ראשי כחול לבן יצאו מגדרם כדי לשמור על משה גפני כיו"ר ועדת הכספים", טען ליברמן בפוסט שפרסם.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תש"פ

ליברמן: יש דיל בין החרדים לכחול לבן-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
Photo by Hadas Parush/Flash90

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, טען הבוקר (שני) כי רשימת "כחול לבן" והמפלגות החרדיות סגרו "דיל" להקמת ממשלה לאחר הבחירות הקרובות.

בפוסט שפרסם בפייסבוק ציין ליברמן, "דברי ה'הספד' של הח"כים החרדים על נתניהו ביום פיזור הכנסת ולאחר מכן, וחילופי השבחים בין כחול לבן למפלגות החרדיות לא מותירים מקום לספק - יש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות".

"הסימנים לכך נראו באופן ברור בחודשים האחרונים, כאשר ראשי כחול לבן יצאו מגדרם כדי לשמור על משה גפני כיו"ר ועדת הכספים, ותמכו ללא סייג בהעברת כספים קואליציוניים למוסדות של ש"ס ויהדות התורה, בניגוד לעמדת ישראל ביתנו", הוסיף.

"לזה נוסיף את דבריהם של ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה: 'גנץ הוא שותף פוליטי ראוי' ודרעי ברדיו קול חי: 'כחול לבן היו מוכנים לתת לנו הכל'", טען ליברמן.

לדבריו, "העדות המובהקת לכך שגוש החרדים-נתניהו התפרק וקם גוש החרדים-גנץ היא ההצהרה מאתמול של כחול לבן שצוטטה על ידי יובל קרני בידיעות אחרונות: 'לא ננהל קמפיין אנטי חרדי... ננהל מו"מ עם החרדים תוך כדי הקמפיין', ודבריו של ח"כ אלעזר שטרן ברדיו ירושלים: 'המילה חילונית הייתה נכונה לאותו זמן... זה היה נכון בתוך הקמפיין, אבל אני חושב שמה שקובע זה לא סלוגן זמני, מה שקובע זה המצע של המפלגה'".

"זו אותה מפלגה שהבטיחה לבוחריה לפני הבחירות האחרונות להקים ממשלת אחדות חילונית, שתפעל נגד הכפייה הדתית, והמבין יבין...", חתם ליברמן