מח"ש דורשת: מאסר בפועל לניסו שחם

בית משפט השלום דן היום בטיעונים לעונש של ניצב ניסו שחם, לאחר שבית המשפט המחוזי קיבל את ערעור המדינה והרשיע אותו בשורת עבירות.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תש"פ

ניסו שחם בבית המשפט. ארכיון
ניסו שחם בבית המשפט. ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית משפט השלום בתל אביב מקיים הבוקר (שני) דיון טיעונים לעונש במשפטו של ניצב בדימוס ניסו שחם, לאחר שבית המשפט המחוזי קיבל את ערעור המדינה והרשיע את שחם בחלק מהעבירות מהן זוכה בבית משפט השלום.

הדיון מתנהל בפנים השופט שמואל מלמד לאחר שהשופט בני שגיא שדן בתיק בעבר וזיכה את שחם ממרבית האישומים נגדו קודם לבית המשפט המחוזי.

בפתח הדיון הבהיר נציג המחלקה לחקירות שוטרים, כי הפרקליטות דורשת להטיל על שחם עונש של 11 עד 18 חודשי מאסר בפועל, לנוכח חומרת העבירות בהן הורשע.

לדבריו, "עקרון ההלימה מחייבים עונש מאסר של ממש על הנאשם. מבחינה משפטית בית המשפט המחוזי אמר את דברו בצורה מאוד ברורה".

כאמור, בחודש ספטמבר האחרון קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב את ערעור המדינה, הרשיע את ניצב בדימוס ניסו שחם בעבירות של הטרדה מינית והפרת אמונים, ודחה את ערעורו של שחם על הרשעתו בעבירה של מעשה מגונה.

בכך קיבל בית המשפט המחוזי את ערעור הפרקליטות והפך את פסק הדין של בית משפט השלום שזיכה את שחם ממרבית האישומים נגדו.

בהכרעת הדין מתחו שופטי המחוזי ביקורת חריפה על שחם ועל התנהלותו ביחסים עם שוטרות לאורך שנותיו הארוכות במשטרת ישראל.

בהכרעת הדין החריפה כתבו השופטים, "יחסיו של שחם עם שוטרות זוטרות ומבלי שטרח למשוך ידיו בענייניהן מהוות הפרת אמונים ומהווה פגיעה באמון הציבור. אין במישור המשמעתי כדי לתת מענה למעשים. מעשיו מביאים את הדברים מהמרחב האפור למרחב השחור".

"יצירת קשר עם שוטרות זוטרות לצורך מאוויו המיניים הפכה לשגרת חייו של שחם. נחשפה תמונה קשה של התנהלות שגרתית, יצירת תנאים לקשרים עם השוטרות תוך ניצול נסיבותיהן האישיות של השוטרות שהיו חשופים לו מתוקף תפקידו", הוסיפו השופטים.