בכירים בבית היהודי נגד הרב פרץ

בכירים במפלגה זועמים על ההודעה שפרסמה הבוקר הנהגת המפלגה נגד פריימריז, בניגוד לסיכומים שהיו אמש בפגישה שהתקיימה אצל הרב דרוקמן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תש"פ

מרכז הבית היהודי בהשתתפות הרב דרוקמן
מרכז הבית היהודי בהשתתפות הרב דרוקמן
צילום: יוני קמפינסקי

בכירים במפלגת הבית היהודי הביעו בצהריים (שני) זעם על ההודעה שפורסמה הבוקר מטעם המפלגה, ואשר שללה את האפשרות של קיום פריימריז לקראת הבחירות הקרובות.

לדברי אותם בכירים הדיון שנערך אמש אצל הרב דרוקמן בנושא איחוד המפלגות הסתיים ללא מסקנות, וסוכם שהדיון ימשך ביומיים הקרובים.

לנוכח זאת, הם הופתעו כאשר גילו הבוקר את ההודעה שיצאה מטעם המפלגה, ואשר מנוגדת לסיכום להמשיך ולדון בדרך הנכונה לאיחוד.

אחד הבכירים הגדיר את הוצאת ההודעה "ביזוי תלמיד חכם", מאחר שהיא הוצאה בניגוד לסיכום בסיום הפגישה אמש.

בהודעת הבית היהודי שפורסמה הבוקר נאמר כי המפלגה מתנגדת לפריימריז כעת אשר עלולים להביא לשינוי פני מפלגת הציונות הדתית, ועל כן יש לבחור באפיק קיבוע הרשימה הקיימת.

"במשך שנה בזירה הפוליטית הסוערת, שכולה מערכות בחירות, פעלנו לאחד את השורות בציונות הדתית, להציל את גוש הימין וגם התפשרנו לטובת הכלל, ידענו לוותר על ההנהגה לטובת האיחוד מתוך דאגה כנה לשלטון הימין".

"מהכרות עם שותפינו אנחנו מאמינים שהדאגה לכלל מדריכה גם אותם. איננו מאמינים ששיקולים אחרים מנחים אותם", נאמר בהודעת המפלגה.

"מתוך אחריות לחיבורים ולאיחודים בפרק הזמן הקצר שיש בידינו, אנו סבורים שיש לרוץ באותה המתכונת כמו בפעמים הקודמות ולשאוף לחיבורים נוספים".

במפלגה מבהירים: "אנו רואים בפריימריז עקרון ראוי ואף היינו היחידים בציונות הדתית שעשו זאת במשך שנים אך עם זאת כרגע זו משימה שאיננה יכולה להתכנס. אם מפני שהימין החדש אינם לוקחים חלק ואם מפני הדאגה לפני מפלגת הציונות הדתית שעלולה להשתנות".

"הבית היהודי קובעת מסלול לפריימריז ולאיחוד מלא בין המפלגות, ובשלב זה, בעיצומה של מערכת הבחירות, ממליצה על המשך עבודת צוותי העבודה לאיחוד מלא ולקיבוע הרשימה המשותפת כפי שעושות שאר המפלגות. אנו קוראים לאחינו מהאיחוד הלאומי לשוב לשולחן המו״מ ולסכם באופן מיידי את הריצה המשותפת על בסיס ההסכם הקיים ואת עקרונות המיזוג", נאמר עוד בהודעה.