עזרא שיינברג בהארכת מעצר
עזרא שיינברג בהארכת מעצר צילום: Basel Awidat/Flash90

רבנים בכירים בציונות הדתית פרסמו היום (שני) גילוי דעת ובו ביקשו שלא להעניק לעזרא שיינברג שהורשע בעבירות מין חמורות במספר נשים מקום בקהילות השונות בארץ בכלל ובקהילה בחפץ חיים בפרט ששם הוא נוהג לבקר.

המכתב יצא לקראת חופשה מהכלא אליה אמור לצאת שיינברג, לשעבר מנהיג קהילת אורות האר"י בצפת, בעוד יומיים.

"מאז הורשע בעבירות מין חמורות מרצה עזרא שיינברג עונש של שבע וחצי שנות מאסר, במהלך תקופה זו מקבל עזרא חופשה קבועה בה הוא מקבל בית חם בבית משפחתו שבקיבוץ חפץ חיים" כתבו הרבנים הבכירים.

עזרא שיינברג, הוסיפו חותמי המכתב, מעולם לא הביע חרטה על מעשיו, מעולם לא ביקש את סליחת הנפגעות ועדיין בוחרת קהילת הקיבוץ להעניק לו מרחב בו הוא מרגיש רצוי, "מרחב שמעניק לו תחושת ביטחון ומסכן את הסביבה הקרובה שיכולה להיות בין קורבנותיו הבאים".

בין יתר החותמים נמצאים הרב דוד סתיו יושב ראש ארגון רבני צהר, הרב רפי פוירשטיין מבכירי רבני צהר, הרב אורי שרקי, הרב יהושע שפירא והרב שמואל אליהו.

הרבנים הוסיפו במכתבם כי הם כרבנים "רואים הכרח לזעוק את זעקת הנפגעות ולקרוא לקהילת חפץ חיים ולקהילות נוספות לא להעניק את האפשרות להתבסס בקהילה חדשה ללא זהירות ובניית גדרות מתאימים".

"אנו מחויבים", ציינו כותבי המכתב, "להגן על נפשן של הנשים והמשפחות שעדיין מתמודדות עם הפגיעה ולא לתת מקום לאדם הפוגע חזרה אל תוך קהילותינו"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו