הרב עמיחי אליהו נגד סגן ראש העיר חיפה: "עלול להוביל להקזת דם''

יו"ר איגוד רבני קהילות קורא לחקור את לזר קפלון, איש ישראל ביתנו שהשתלח בדתיים ובחרדים.

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תש"פ

הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהו
צילום: איגוד רבני הקהילות

יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו, שלח מכתב חריף ליועמ"ש בדרישה לחקור את סגן ראש עיריית חיפה לזר קפלון שהשתלח בציבור הדתי והחרדי.

"היות ואמירות אלה נאמרו מפי איש ציבור שקיבל את המנדט מאזרחי העיר חיפה. והיות והוא אמור לייצג את כל אזרחי העיר, כולל הדתיים, קשה מאד לשאת אמירות חריפות מעין אלו המעודדות שנאה, הסתה וגורמות לחלק ניכר מהציבור להרגיש מודח", כתב אליהו.

עוד נכתב: "השנאה והקיטוב במדינת ישראל הולכת ומחריפה וכעת נחשפנו לרוע הגדול מכל, אשר עלול להוביל להקזת דם, לאלימות ולפגיעה בציבור שלם, אשר זכויותיו שוות לכל אזרחי המדינה. אינו שונה אדם החובש כיפה על ראשו ממי שאיננו".

הרב אליהו קרא ליועמ"ש ''להורות באופן מידי לפתיחת חקירה כנגד הסתה פרועה זו, וקורא לך להדיח לאלתר את סגן ראש העיר חיפה מתפקידו".

כאמור, סגן ראש עיריית חיפה ואיש ''ישראל ביתנו'' לזר קפלון השתלח בחריפות באוכלוסיה הדתית-חרדית. "הדתיים תוקפים קטינים ושותים בחסות אלוקים, צריך למנוע מהם את השלטון", כתב קפלון בפורום לדוברי השפה הרוסית. הדברים נחשפו לראשונה באתר 'מקור ראשון'.

לדבריו, "90 אחוז מהחילונים משרתים בצבא, בעוד שהדתיים זוללים, שותים ותוקפים את הקטינים. אל תבלבלו בין המאמינים והקנאים הזומבים".

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) הגיב בחריפות ואמר כי "ישראל ביתנו מגדלת ערוגה של אנטישמים זוללי חרדים לתאבון. דבריו הקשים של הארכי גזען קפלון הינם תוצאה של רוח המפקד. ליברמן ומפלגתו נהפכו למרכז ראשי של אנטישמיות על מצחם חקוק אות קין".