קרן המצטיינים של ''אחד לאחד'': העם צמא לתורה

פנחס ביטון ואשתו שושנה מספרים על האחריות הגדולה להיות שליח ציבור ללימוד והפצת התורה.

בשיתוף קרן אחד לאחד , י"ט בכסלו תש"פ


להשתתפות בפרויקט של קרן אחד לאחד

פנחס ושושנה ביטון מספרים לערוץ 7 על התמיכה מקרן אחד לאחד ועל האחריות המוטלת על כתפיהם.

פנחס המשתתף בקרן המצטיינים של ''אחד לאחד'' סיפר: "ברוך ה' בחרתי ללמוד תורה בשמחה ובאהבה. אני רוצה מאוד להמשיך ללמוד תורה ומתוך השליחות הזאת שעם ישראל צריך להפיץ את התורה וללמוד את התורה.

"אני רואה את זה בשכונה וגם עם החברים והמקומות שאני מגיע אליהם שהעם צמא לתורה ומתוך הצימאון הזה אני ממשיך ללמוד ומשתדלים כמה שיותר ללמד את התורה ולהפיץ אותה".

שושנה אשתו מספרת על אופי חייהם של משפחות אברכים: "כשפוגשים חברים ומדברים על מה שאנחנו עושים בחיים ושפנחס לומד תורה, אברך, אז מהר מאוד מגיע דיבור טכני על איך מסתדרים. נכון צריך הרבה תמיכה מהמשפחה ומאנשים תומכים אבל זה מקום אמיתי. כשבן אדם לומד ועושה מה שהוא אוהב ומרגיש אחריות ומרגיש משמעות במה שהוא עושה וזו אחריות אז זו השמחה הכי גדולה וזה האושר והסיפוק הכי גדול שאפשר להרוויח ולהביא למשפחה".

פנחס תיאר את ההרגשה כשהתבשר על השתתפותו בקרן המצטיינים, "כשהתקשרו אליי ואמרו לי שנבחרתי להיות אחד האברכים המצטיינים של קרן אחד לאחד אז הרגשתי אחריות של 200 טון על הכתפיים. קודם כל זו אחריות, מלבד הסכום שבאמת עוזר להמשיך את החודש, זו אחריות מאוד גדולה כי אם בוחרים במישהו סימן שיש לו שליחות, סימן שבאמת התורה צריכה לצאת מהבית אב הזה ולכן כגודל השליחות, גודל האחריות".

גם שושנה מרגישה שינוי, "מאז שפנחס נבחר, הרגשתי אישית כאם המשפחה שליחות יותר גדולה, שהציבור הדתי לאומי, הציבור הציוני, הוא שולח אותנו ונותן לנו גב ותמיכה שפנחס לומד תורה וזה משמעותי לכל עם ישראל".

"אם אני מסתכל באופן אישי אז זה שהתמיכה מגיעה מהציבור זה נותן עוד יותר כוח כי זה לא פלוני אלמוני, זו תמיכה של כל הציבור, זו אמירה ציבורית שעם ישראל צריך תורה עכשיו והדבר הזה נתן לי זריקת מרץ, לראות שהציבור הדתי לאומי תומך בתורה ורוצה תורה", סיכם פנחס את תחושתו.

בשלוש השנים האחרונות מעניקה קרן אחד לאחד תמיכה כלכלית לאברכים שכאמור נבחרו אחד לאחד על ידי ראשי הישיבות שלהם והוגדרו כעילויים בתורה, "הם מקבלים סיוע כלכלי כדי שיישבו וילמדו תורה, כדי שהם אלו שינהיגו את עם ישראל בעתיד, אנחנו לא רוצים להפקיר את הזירה של ההנהגה הרוחנית לציבורים אחרים, שערו בנפשכם מה יקרה פה בעוד עשר או עשרים שנה אם לא יהיו פה תלמידי חכמים בעלי שיעור קומה מהציונות הדתית, כדי שלא נגיע למקום הזה אנחנו צריכים להצמיח כיום מנהיגות רוחנית מתוכינו וזה מה שעושה הקרן שלנו", אומר הרב יצחק נריה.

היום י"ט כסליו, יום האזכרה של הרב משה צבי נריה מתקיים יום ההתרמה השנתי של קרן אחד לאחד שהוקמה לזכרו היכנסו וסייעו לעולם התורה הציוני.