איילת שקד
איילת שקד Photo by Olivier Fitoussi/Flash90

חבר הכנסת אביגדור ליברמן הציע לחברת הכנסת איילת שקד (הימין החדש) את המקום השני ברשימת ישראל ביתנו.

העיתונאי שלום ירושלמי דיווח באתר "זמן ישראל" כי ליברמן מוכן להתחייב כי אם שקד תיאות להיות במקום השני ברשימה, הוא יצטרף לממשלת ימין.

ליברמן מוכן לתת לשקד כל תפקיד שהיא תרצה בממשלה, במכסה של ישראל ביתנו. שקד אישרה את הפרטים אך אמרה שהיא נשארת לפי שעה במפלגת הימין החדש. גורמים בישראל ביתנו טוענים כי האופציה עדיין על הפרק.

בינתיים, שקד סופגת מתקפה של שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי, רפי פרץ, המנסה בכל כוחו להילחם בדרישה לערוך פריימריז לבחירת הרשימה הדתית-לאומית.

הרב פרץ, שחושש כי בפריימריז הוא עלול למצוא את עצמו מודח מתפקידו, תקף בשיחות סגורות את ח''כ איילת שקד שלדבריו מקדמת את רעיון הפריימריז במטרה לתפוס את מקומו בבית היהודי.

על פי הדיווח של יהודה שלזינגר בעיתון ישראל היום, פרץ אמר בשיחות סגורות עם אנשיו "איך יש בכלל מחשבה להחזיר את איילת?! אם אני הייתי מביא שבעה מנדטים בראש רשימה של הציונות הדתית - היו בועטים בי, מבקרים אותי. היא מתנהגת כאילו שום דבר לא קרה. איך יכול להיות שלפני שנה בסך הכל הם (בנט ושקד) כמעט ריסקו את הציונות הדתית, למרות זאת היא קיבלה פרס - את המקום הראשון ברשימה ונכשלה, ועכשיו שוב רוצה את המקום הראשון?!

''חייתי לי במקום שקט ורגוע, הביאו אותי כדי להציל את העסק, עשינו עבודה טובה בפעם הראשונה, הבאנו חמישה מנדטים, שישה עם הרב אלי בן דהן, ועכשיו היא מתחילה הכל מההתחלה?! אין לה כבוד עצמי?!".

בשיחה הסגורה תהה הרב פרץ: "רוצה לחזור לבית היהודי? בשמחה. תיכנסי לרשימה ותתמודדי בבוא הזמן. מה פתאום שוב לעמוד בראש?! חבל שהיא וסמוטריץ' עשו יד אחת כדי לפגוע בי. בסוף זה פוגע בציונות הדתית ובמחנה הלאומי כולו".

מקורבי שקד מסרו בתגובה: "הרב רפי, שכרגע מביא אחוז בסקרים - שלא ידבר על שבעה מנדטים. כמו כן, מנהיג פוליטי לא צריך לחשוש מפריימריז. הליך דמוקרטי הוא לא הדחה. מרכז המפלגה שלו דורש פריימריז. להם הוא צריך לתת תשובות מדוע הוא מסרב".