מהי מצלמה ללא מראה?

מצלמות קטנות וקומפקטיות המספקות איכות תמונה גבוהה – מצלמות ללא מראה

תגיות: מצלמות
תוכן שיווקי , כ' בכסלו תש"פ

מהי מצלמה ללא מראה?-ערוץ 7
מצלמה
צילום: ISTOCK

מהי מצלמה ללא מראה?

מאז תחילתו של עידן הצילום הדיגיטלי לפני כשני עשורים בלבד, התרחשה מהפכה של ממש בעולם הצילום המקצועי והביתי כאחד.

כמובן שמאז התחוללו כאן עוד כמה מהפכות רלוונטיות נוספות דוגמת מהפכת הסמארטפונים (אשר הכניסה מצלמה מתקדמת לכיס של כל אחת ואחד מאיתנו), אך הנושא בו נעסוק כאן הוא של צילום במצלמות דיגיטליות, לא כאלו המהוות חלק מסמארטפון.

בין אינספור החידושים וההתפתחויות שהביאה עימה המהפכה הדיגיטלית בעולם הצילום ניתן למצוא גם מצלמות ללא מראה. למה בכלל הכוונה במצלמה עם או בלי מראה, ומהם היתרונות של מצלמה ללא מראה?

מצלמה ללא מראה פנימית

כאשר מדברים על "מצלמה ללא מראה", הכוונה היא לרוב למצלמה אשר אינה מכילה מראה פנימית. המראה הפנימית היא חלק אינטגרלי ומרכזי במצלמות מקצועיות רבות דוגמת מצלמות רפלקס, וגם בעולם המצלמות החובבניות (או סמי מקצועיות) ניתן למצוא דגמים רבים של מצלמות המכילות גם את אותה מראה פנימית.

תפקידה של אותה מראה פנימית הוא להעביר אור מהעדשה לעינית בה מציץ הצלם, על מנת לספק לו את התמונה הסופית הצפויה להתקבל. כלומר, הצלם יכול לראות דרך עינית המצלמה בצורה מדויקת בדיוק כיצד תראה התמונה הסופית, אשר במקרים רבים יוצאת בסופו של דבר מעט שונה מהאופן בו נראתה לנו לפני הצילום, כפי שמכירים חובבי ומקצועני צילום למיניהם.

במקרה של מצלמה ללא מראה פנימית, לרוב נמצא חיישן פנימי המחליף את המראה, קולט את האור המגיע אל המצלמה ומתרגם אותו באופן ישיר לכדי תמונה ברמת איכות גבוהה. מצלמות ללא מראה הן פיתוח מתקדם של השנים האחרונות, בהן אנו נהנים מטכנולוגיה אשר הולכת והופכת משוכללת ומתקדמת יותר ויותר משנה לשנה מצד אחד, ומאפשרת למזער פריטים מצד שני. כך, ניתן לייצר כיום חיישנים משוכללים וזעירים אשר נכנסים בקלות גם למצלמות דיגיטליות קטנות יחסית, ומאפשרים להחליף את המראה הפנימית.

מצלמות קטנות וקומפקטיות המספקות איכות תמונה גבוהה – מצלמות ללא מראה

יתרון מהותי ביותר של מצלמה ללא מראה הוא הגודל של מכשיר מסוג זה. העובדה כי במצלמה שכזו אין מראה פנימית, ובמקומה מוצב חיישן מזערי יחסית, מאפשרת לייצר מצלמות דיגיטליות קומפקטיות ואף זעירות, אותן נוח לשאת לכל מקום, כמו גם לאחוז ולהשתמש בהן בצורה חופשית ופשוטה יותר. זאת בניגוד למצלמות הגדולות, המסורבלות והכבדות יחסית ששימשו אותנו בעבר.

בעוד הגודל המזערי המתאפשר הוא מהיתרונות הבולטים של מצלמה ללא מראה, גודל זה אינו בא על חשבון איכות התמונה, בטח ובטח לא כאשר מדובר בצילום אשר אינו מקצועי לחלוטין. מצלמות ללא מראה כיום מספקות תמונות באיכות גבוהה ביותר ומגוון רחב של פונקציות ושימושים שונים, אך בגודל קטן יחסית ובמשקל נמוך, מה שהופך את המצלמה לנגישה ואטרקטיבית הרבה יותר עבור אנשים רבים.

להתרשמות ממגוון חצובות ואביזרי צילום נוספים ולהזמנה אונליין הכנסו לחנות מצלמות של 2קליק והזמינו בקליק.