ישראלים עוכבו בנמל התעופה ברוסיה

עשרות ישראלים עוכבו בביקורת הדרכונים בנמל התעופה במוסקבה. שגרירות רוסיה הגיבה: "ישראל מנעה כניסה של 5,771 תיירים רוסים"​.

ערוץ 7 , כ' בכסלו תש"פ | עודכן: 14:14

שדה תעופה
שדה תעופה
צילום: ISTOCK

עשרות ישראלים תקועים בביקורת הדרכונים בנמל התעופה במוסקבה כבר כמה שעות, זאת לאחר שירדו מטיסת אל על שהגיעה מישראל.

מהתגובה של שגרירות רוסיה בישראל עולה כי ייתכן שהצעד אירע כתגובה לכך שישראל מנעה מאזרחים רוסים להיכנס לשטחה.

"על פי הנתונים שבידנו, נכון ל-1 בדצמבר, 5,771 תיירים רוסים לא הורשו להיכנס לישראל", נמסר מהשגרירות. "רק באוקטובר השנה סורבה כניסתם של 568 תיירים רוסים, ובנובמבר - 569 תיירים רוסים. בכל יום כ-20 תיירים שמגיעים לישראל עם כסף וטיול מאורגן מעוכבים ונשלחים בחזרה לרוסיה".

ממשרד החוץ נמסר כי הוא ''בודק את הנושא מול משרד החוץ הרוסי ופועל על מנת שתיירים ואנשי עסקים ישראלים יוכלו להמשיך ולהיכנס לרוסיה, כפי שהיה עד כה. זאת במיוחד כאשר ברור שלשתי המדינות אינטרס משותף בעידוד התיירות ההדדית וקשרי הסחר הבילטראליים''.

בחדשות 12 דווח כי המקרה הזה מתרחש לאחר שבתחילת השבוע עוכבו במוסקבה שמונה ישראלים, נציגי חברות מסחריות ישראליות גדולות ומוכרות, עם נחיתתם בשדה התעופה.

לאחר שהפנו אותם לחדר קטן בשדה החזיקו אותם במשך 12 שעות ללילה שלם. כששאלו מה הסיבה, התשובה הייתה להפתעתם שאין להם היתר עבודה ברוסיה. אך אותה חבורה נוסעת בקביעות למוסקבה ומעולם לא נדרשה להיתר עבודה מיוחד.

לאחר אותו לילה הם הובאו על-ידי אנשי ביטחון רוסים למטוס שהמריא ונחת בישראל.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "משרד החוץ עומד בקשר קבוע עם הרשויות ברוסיה בנוגע לסוגיות קונסולריות ובכללן נהלי כניסת תיירים ואנשי עסקים. בשנים האחרונות חל גידול מתמיד בכמות הביקורים בארץ וברוסיה שעומד כיום על כחצי מיליון תיירים משני הצדדים".

"אנחנו בוחנים את נושא סירובי הכניסה האחרונים והאם הם מעידים על שינוי מדיניות הכניסה למדינה. מטרתנו היא לאפשר לתיירים ואנשי עסקים ישראלים להיכנס לרוסיה כפי שהיה עד כה ובמיוחד כשלשתי המדינות יש אינטרס בעידוד התיירות והקשרי הסחר הבילטרליים", לשון התגובה.