מבצע חנוכה בוטל - בשל דרישות המשטרה

מבצע חנוכה שתוכנן על ידי מנהלת ליגת העל בכדורסל לפיו ימכרו כרטיסים למשחק כדורסל במחירים נמוכים, בוטל בשל דרישת המשטרה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בכסלו תש"פ

מבצע חנוכה בוטל - בשל דרישות המשטרה-ערוץ 7
אוהדי חיפה. המשטרה פוגעת בהם
צילום: עודד קרני

שוב דרישות הזויות של משטרת ישראל פוגעות באוהדי הכדורסל. פחות משבוע עבר מאז דרישות הזויות ומפורזות של משטרת ישראל כמעט ומנעו משחק כדורסל, ושוב זה קורה כאשר נראה כי אוהדים הרבים ייפגעו בלית ברירה בשל דרישות המשטרה.

כזכור, משחק הדרבי התל אביבי הראשון לעונה בליגת ווינר סל עמד בספק שהתקיים במוצאי השבת האחרונה עמד בספק בשל דרישת המשטרה לגבי כמות אבטחה ושוטרים שטרם הייתה במשחקי הכדורסל בכלל ובמשחקי הדרבי התל אביבי בפרט.

בהפועל ת"א, מארחת המשחק ובמנהלת הליגה סירבו לאשר את כמות האבטחה הגדולה מדי לטעמם, כאשר דבר זה היה מביא להפסד כלכלי גדול בשל הוצאות מרובות מההכנסות ובמשטרה סירבו לאבטח את המשחק בפחות כוחות. רק לאחר התערבות מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, נאותה משטרת ישראל לממן את הגדלת הכמות, במה שאיפשר את קיום המשחק.

כעת שוב מתנגשת משטרת ישראל בכדורסל הישראלי ובאוהדי הספורט בעלי המשפחות והילדים בפרט.

הפעם מדובר במשחק הכדורסל בין מכבי חיפה להפועל חולון שיתקיים באולם רוממה שבכרמל בחג החנוכה הקרב ובא.

במנהלת הליגה יצאו כבכל שנה במבצע חנוכה מיוחד אשר נועד למשוך קהל אוהדים רב, ילדים ובעלי משפחות והוציאו כרטיסים למכירה בעלות של 45 שקלים מחיר אחיד במקום 99. בשל דרישות המשטרה הגבוהות והמוגזמות לפיהן על חיפה לממן 92 אנשי שיטור ואבטחה, כמות כמעט כפולה ממה שהיה נהוג עד כה במשחקי העבר מול חולון אשר עלותה מוערכת בכ-50 אלף שקל, הוחלט במנהלת הליגה בתיאום הנהלת חיפה לבטל את מבצע החנוכה, זאת כדי שלא לגרום להפסד כספי עבור הקבוצה המארחת.

במנהלת ליגת העל בכדורסל אמרו כי "אנו מצטערים שהאוהדים נפגעים אך המשטרה לא משאירה לנו ברירה".

"מנהלת ליגת העל מופתעת פעם אחר פעם מדרישות המשטרה המוגזמות ומתכוונת ליזום פגישה עם המשטרה על מנת לפתור את הבעיה אחת ולתמיד", הבטיחו במנהלת הליגה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il