האם בגין יכול היה להקים מדינה?

באירועי 'ז'בוטינסקי על הבר' החזיר אראל סג"ל למוקד את הוויכוח 'מי גירש את הבריטים', ואת העימות ההיסטורי בין בן גוריון לבגין.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ' בכסלו תש"פ

העיתונאי אראל סג"ל הרצה השבוע בקפה יפו במסגרת אירועי 'ז'בוטינסקי על הבר' של מכון ז'בוטינסקי. נושא ההרצאה היה "בימים ההם בזמן הזה: ז'בוטינסקי והמאבק בין ימין ושמאל ", ובין היתר אמר:

"בן גוריון ומדינת ישראל בשנות ה-50 קונה את החיטה שלה מהפושע הנאצי קורט בכר, הוא סוחר החיטה של מדינת ישראל. כשקסנר מעיד הוא מעיד עבור הפושעים הנאצים המתועבים ביותר, וחלק מרצח קסנר, וגם הנכדה שלו אומרת את זה, זה כדי שלא יתגלו סודות קשים על איך התנהלה פה המדינה".

"האם זה מבטל אץ ההישגים של מפא"י ובן גוריון? לא. בתור בן ונכד ונין לחניכי בית"ר, בן גוריון היה מנהיג גדול, אכזרי ורשע. בגין לא היה מקים את המדינה, הוא לא היה מסוגל. בן גוריון היה מסוגל. קשה לי לומר את הדברים האלה, אבל בן גוריון נהג בנבזות ואכזריות כשלא הסכים לעלות את עצמותיו של ז'בוטינסקי לארץ".

עוד הוסיף סג"ל וקבע כי "כל הפעולות שנעשו בשנות ה40 נגד הבריטים נעשו על ידי האצ"ל והלח"י ועם כל הכבוד לפיצוץ ליל הגשרים, הפלמ"ח עסק בעיקר בגניבת תרנגולות ולא בלחימה. אנשי לח"י ואצ"ל סיכנו לילה לילה את נפשם".