היסטוריה בתחרות הג'ודו בתל אביב

תחרות הגרנד-פרי ג'ודו שתקיים בחודש הבא בתל אביב, תביא לראשונה ספורטאי ממוצא סורי לישראל וכן את גדול הג'ודוקאים בכל הזמנים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בכסלו תש"פ

היסטוריה בתחרות הג'ודו בתל אביב-ערוץ 7
רינר. יגיע לישראל?
צילום: רויטרס

הגדול מכולם מגיע לישראל. רק ג'ודוקא אחד בהיסטוריה זכה ב-10 אליפויות עולם ובחודש הבא הוא מגיע לישראל.

טדי רינר, הכוכב הגדול ביותר של ענף הג'ודו העולמי יגיע בחודש הבא לישראל כשזה יתחרה בקטגוריית המשקל של מעל 100 ק"ג, בתחרות הגרנד-פרי תל אביב שתתקיים בחודש הבא באליפות שתערך בגני התערוכה.

לרינר הצרפתי יש רזומה עשיר ומפואר בתחרויות הג'ודו והגעתו לישראל תהיינה בשל הצורך שלו להיות מדורג בדירוג האולימפי במקום גבוה יותר מהמקום ה-24 בו הוא נמצא נכון לעכשיו, מיקום אשר לא מזכה אותו בעדיפות בהגרלה של המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 כרגע.

מי שמדורג בקטגוריה זו לקראת אולימפיאדת טוקיו הוא הג'ודוקא הישראלי אורי ששון שפגש כבר בעבר את הצרפתי רינר, כשהתחרה מולו באולימפיאדה האחרונה שהתקיימה בריו שבברזיל, בקרב שבו ניצח הצרפתי שהמשיך עד לזכיה במדליית הזהב בעוד ששון זכה במדליית ארד היסטורית.

עד כמה גדול הג'ודוקא הצרפתי? הוא זכה בשתי מדליות זהב אולימפיות ב-2012 ו-2016, אחרי מדליית ארד ב-2008 ומחזיק בשמונה מדליות זהב עולמיות. הוא לא הפסיד אפילו קרב אחד מ-2010 והמאזן שלו ב-228 קרבות עומד על 219 ניצחונות ו-9 הפסדים.

אך רינר לא לבדו. אל התחרות שתתקיים בישראל זו השנה השנייה ברציפות, הפעם בתאריכים 23-25 בינואר, יגיע גם לראשונה בהיסטוריה ספורטאי סורי.

מדובר בזיאד אאון בן ה- 35, סורי שמתגורר בהולנד ורשום בנבחרת הפליטים. בניגוד לרינר שרק אמר שיגיע, אאון גם נרשם רשמית לתחרות, וצפוי להגיע לתחרות שתתקיים בתל אביב אליה נרשמו עד כה למעלה מ-300 ספורטאים מלא פחות מ-55 מדינות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il