דייויד בלאט חוזר ל-NBA

המאמן הישראלי-אמריקאי חוזר לליגת הכדורסל הטובה בעולם כשמונה ליועץ מקצועי של ניו-יורק ניקס והכריז - "פרשתי רשמית מאימון"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ' בכסלו תש"פ

דייויד בלאט חוזר ל-NBA-ערוץ 7
בלאט. שוב בליגה של הטובים בעולם
צילום: רויטרס

חוזר לשם. 3 שנים אחרי שפוטר מאימון סגנית אלופת ה-NBA בזמנו, קליבלנד קאבלירס, חוזר דייויד בלאט לליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

בלאט בן ה-60 שהודיע בתחילת העונה כי הוא חולה במחלת הטרשת הנפוצה ופוטר לפני כחודשיים מאימון אולימפיאקוס היוונית, חוזר לליגה הטובה בעולם, ליגת ה-NBA כשישמש יועץ מקצועי בקבוצת ניו-יורק ניקס. למעשה, מדובר בתפקיד ראשון של בלאט בכדורסל שאינה משרת אימון - כשמשמעות הדבר היא כי לא ישוב עוד ככל הנראה לאמן.

הניקס נחשבת כמעט באופן קבוע לאחת הקבוצות החלשות ביותר בליגת הכדורסל הטובה בעולם והעונה המשיכה להצדיק את התווית כשאחרי שליש עונה רושמת זו מאזן חלש של 7 ניצחונות ו-21 הפסדים שממקמים אותה במקום ה-13 בטבלת המזרח.

בלאט לא הסתיר את המשמעות של הדבר כשאישר את ההחתמה ואת פרישתו מאימון כשאמר: "אני מצפה ומתרגש לקראת הצעד הבא בקריירה שלי כשאני פורש רשמית מאימון והולך אחר הזדמנויות אחרות בכדורסל. במשך זמן רב התעניינתי בתפקיד בהנהלה ואני מודה לסטיב מילס וסקוט פרי על ההזדמנות שניתנה לי להיות חלק מצוות ההנהלה".

גם בניקס התלהבו מהגעתו של המאמן הישראלי-אמריקאי כשנשיא הניקס סטיב מילס והמנהל המקצועי סקוט פרי אמרו כי "דיוויד בלאט הוא מוח כדורסל נהדר ואנחנו מחכים להוסיף אותו לארגון שלנו. הוא יהיה נכס נהדר למשרדים שלנו, לקבוצת ה-G ליג ולסקאוטינג הבינלאומי".

עם ההודעה תם פרק גדול בחייו של אחד המאמנים הגדולים ביותר בהיסטוריית הכדורסל הישראלי בפרט והאירופי, כשבלאט רשם קריירת אימון מפוארת במיוחד שכללה מלבד מספר קדנציות במכבי ת"א, גם לא מעט קבוצות אירופיות וכמובן את קליבלנד קאבלירס מה-NBA איתה העפיל לגמר שם הפסיד לגולדן סטייט.

בין הישגיו הבולטים של בלאט היו כמובן הזכייה עם מכבי תל אביב ביורוליג ב-2014 ואליפות אירופה עם רוסיה ב-2007 ובסך הכל זכה בלאט בקריירת האימון שלו שהתפרשה על פני שלושה עשורים בחמש אליפויות בישראל, שישה גביעים בישראל, אליפות אחת באיטליה, זכייה אחת ביורוליג עם מכבי ת"א, זכיה אחת ביורוקאפ, זכייה באליפות אירופה בכדורסל, מדליית ארד אולימפית וכמובן - זכייה באליפות המזרח והגעה לגמר ה-NBA עם קליבלנד קבאלירס ונבחר למאמן העונה ארבע פעמים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il