חסידות סאטמר חוגגת את 'יום ההצלה'

חסידי סאטמר בארץ ובעולם יציינו היום את 'יום ההצלה' של האדמו"ר בעל ה"ויואל משה". כינוסים ייערכו בארה"ב, באירופה ובישראל.

בן שאול , כ"א בכסלו תש"פ

האדמו"ר מסאטמר - הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים
האדמו"ר מסאטמר - הרב יקותיאל יהודה טייטלבוים
Photo by David Cohen/Flash90

בכל ריכוזי חסידות סאטמר בארץ ובעולם יציינו היום (חמישי) את 'יום ההצלה - כ"א כסלו', שבו ניצל האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זצ"ל מצפורני הנאצים.

במסגרת ציון היום ייערכו כינוסים גדולים בריכוזי החסידות בישראל, אירופה וארה"ב, ובהם ישתתפו אלפים.

המעמד המרכזי בראשות האדמו"ר מסאטמר ייערך באוהל שהוקם על מגרש ענק בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין, בבעלות אחד מנגידי החסידות. המעמד ישולב עם מגבית למען מוסדות החינוך של החסידות בויליאמסבורג, בהם מתחנכים למעלה מ-11,000 תלמידים ותלמידות.

את המעמד יפארו עשרות אדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות, וישתתפו בו אלפי חסידי סאטמר המתגוררים בניו יורק. האדמו"ר מסאטמר ישא בו את המשא המרכזי ויפרוס את משנתו של האדמו"ר מסאטמר זצ"ל באשר למאורעות הזמן והעניינים העומדים על הפרק.

הכינוס המרכזי בישראל לציון יום ההצלה ייערך באולמי מונדיאל בירושלים, בראשות רבי חיים צבי טייטלבום, רב הקהילה בירושלים ובנו הגדול של האדמו"ר מסאטמר - ובהשתתפות חברי בית הדין של העדה החרדית. בלונדון ייערך האירוע המרכזי בהיכל האירועים 'טימברווארף' פלאזה בהשתתפות רבני ואדמו"רי העיר ואלפים מבני הקהילה. אירועים נוספים יתקיימו בערים ומדינות נוספות בעולם.

יצויין, כי נאומי הכבוד בשלל הכינוסים יעסקו בין היתר בביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מסאטמר בחודש האחרון בישראל, אותו הקדיש ל'חיזוק היהדות החרדית בארץ', כרצונו של האדמו"ר זצ"ל, שאת הצלתו יציינו בחסידות.