ישראל פרוש
ישראל פרוש Photo by Aharon Krohn/Flash90

לקראת השביתה הצפויה החל ממחר בחברות התחבורה הציבורית ובכללן גם חברת קווים המפעילה את התחבורה הציבורית בעיר אלעד, פנו ראש העיר ישראל פרוש ומחזיק תיק התחבורה חבר העיריה איסר שפירא לשרי התחבורה והאוצר וביקשו למנוע את השביתה.

במכתבם ביקשו את העברת התקציבים המיועדים לחברות התחבורה במטרה למנוע את מה שהם מכנים "קטסטרופה תחבורתית באלעד".

"אלעד, המבורכת בילדים ובני נוער", כך במכתב, "מאופיינת בשימוש משמעותי מאוד בתחבורה הציבורית. גם משום שהמגזר החרדי והדתי הוא משתמש 'כבד' בתחבורה הציבורית, ולא פחות מכך, חלק ניכר מאוד מכ־ 30 אלף תלמידי מוסדות החינוך מהעיר מגיעים מדי יום למוסדות החינוך באמצעות מערך התחבורה הציבורית בעיר. בין במוסדות בעיר עצמה, ובין במוסדות מחוצה לה".

בנוסף, זוכה אלעד לאכלס בתוכה כ־ 5,000 תלמידי ישיבות, שרובם מתגוררים מחוץ לאלעד, ומדי סוף שבוע הם נוסעים, או לפחות רובם, אל בתיהם ושבים לאלעד במוצאי שבת.

"עתה, בשל אי העברת תשלומים ממשלתיים – שהם חלק מהסכם ההפעלה עם חברות התחבורה הציבורית – הודיעו בהנהלת קווים על כוונתם להפסיק את הפעלת התח"צ החל מיום שישי הקרוב. מדובר בצעד שהם הגיעו אליו בחוסר ברירה, אך מדובר גם בעצירת החיים השוטפים של עשרות אלפי תושבים בעיר אלעד. הפסקת התחבורה תגרום לשיבושים בסדרי הלימודים במוסדות החינוך, תכניס אחוזים ניכרים מתושבי העיר (שאינם בעלי רכבים פרטיים) לעוצר של ממש, וכאמור, עלולה לשתק את החיים השגרתיים בעיר אלעד", כותבים ראש העיר ומחזיק התיק.

בסיום המכתב הם פונים לשרי התחבורה והאוצר "להתעשת, ולעשות הכל כדי ששביתה זו לא תצא לפועל. הכספים להם ממתינים בחברות התחבורה הציבורית – הם אלה שמאפשרים לתושבים להמשיך את החיים הרגילים. אנא, אל תעצרו אותנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו