מחבקים את החיילים בכל מקום
מחבקים את החיילים בכל מקום צילום: יחד למען החייל, הקרן לידידות

הקרן לידידות ו'יחד למען החייל' (הגוף המאוחד של קרן לב"י והאגודה למען החייל) חנכו אתמול (א') את "ניידת הידידות" השלישית בבסיס הצנחנים בצומת בית ליד.

הניידת היא משאית מלאה בפינוקים הנעה בין שטחי האימונים השונים של הלוחמים וחיילי המילואים ומחלקת להם באהבה חטיפים, גלידות ושתייה ללא תשלום.

הניידת הראשונה נחנכה לפני כשבע שנים במרחב דרום, לפני כשנה וחצי הצטרפה ניידת למרחב הצפוני והניידת השלישית שמצטרפת לצי תהיה שחקן חיזוק משמעותי לפעילות למען הלוחמים בשטח.

הניידת נתרמה ע"י "הקרן לידידות", שגם מממנת את פעילותן השוטפות של הניידות במהלך השנה, והן מופעלות ע"י מתנדבי ועובדי 'יחד למען החייל'.

"הקרן לידידות" תורמת מדי שנה כ- 20 מיליון ש"ח לרווחת חיילי צה"ל, בדגש על אוכלוסיות ממשפחות מעוטות יכולת כלכלית ועל חיילים בודדים.

הניידת החדשה נחנכה בטקס חגיגי במחנה הצנחנים בבית ליד. בטקס השתתפו יעל אקשטיין, נשיאת "הקרן לידידות", האלוף (מיל) יורם יאיר- ייה, יו"ר 'יחד למען החייל', סגן מפקד חטיבת הצנחנים, סא"ל אלעד שושן ומכובדים נוספים.

"חנוכה הוא חג של ניסים והיום אנחנו חוגגים שניים כאלה", אמרה אקשטיין. "הנס הראשון הוא מדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל שעולים ופורחים בסביבה קשה של המזרח התיכון. הנס השני בשבילי הוא זה שהקרן לידידות היום חזקה מתמיד וזה בזכות התמיכה האדירה בישראל של מיליוני נוצרים ברחבי העולם שמאפשרת לנו לחזק את אזרחי ישראל ואת חיילי צה"ל. חנוכה הוא זכר לאנטישמיות בתקופה העתיקה שקיימת לצערנו גם בימים אלה. אז יכולנו לה וגם היום בזכות לוחמים אמיצים ומלאי רוח כמוכם".

האלוף במיל' יורם יאיר- ייה אמר באירוע: ''היעד המרכזי שלנו כארגון הוא לשים את החיילים במרכז, את אותם חיילים ששוכבים במארבים, שעומדים בתצפיות ובפטרולים. ניידות הידידות מאפשרות לנו לממש את הייעוד המרכזי הזה שלנו ולהגיע לכל מקום ולגעת בחיילים, להעביר להם את החיבוק של העם בארץ ובעולם".

סמח״ט חטיבת הצנחנים, סא״ל אלעד שושן, אמר כי ״בחג החנוכה אנחנו נוהגים לדבר על הניצחון, שזהו כמובן משימת הצנחנים החשובה מכל- לנצח בקרב! אולם לשם ניצחון בקרב, לא מספיק רק חיילים מאומנים ונשק מתקדם. כדי לנצח דרושה גם רוח לחימה. רוח של לכידות, רוח של רעות, רוח של אהבת הארץ וצדקת הדרך. כפי שאמר הקדוש ברוך הוא לזכריה ״לא בחיל ולא בכוח כי אם ברוח, אמר ה׳ צבאות״.

כאמור, מדובר במשאית ענק בגודל 9 מטר, הנפרשת בשטח למועדון של ממש, באמצעות גגונים נפתחים, שולחנות קפה מוצלים, עמדת אינטרנט אלחוטי, טלוויזיה חכמה גדולה ומגבר קליטה, מקררי גלידות, נקודות הטענה לטלפונים ניידים, מכונת פופקורן, מיקרוגל, מכונת שערות סבתא ועוד. ביכולתה לספק במה להופעת אומן, ניתן להקרין בה סרטים ועוד.

הפרוייקט מוקדש לזכרו של מייסד הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, שהלך לעולמו בפברואר האחרון. הרב אקשטיין, שעלה ארצה בגיל חמישים ולא זכה בעצמו לשרת בצה"ל, ראה בסיוע לחיילים ערך עליון ומזה שנים הקרן לידידות בהנהגתו היא מהתורמים הגדולים לרווחתם של חיילי צה"ל.