אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת בר אילן צילום: דוברות אוניברסיטת בר אילן

הנהלת אוניברסיטת בר אילן שיגרה אתמול (רביעי) מכתב לחברי הסגל האקדמי באוניברסיטה, כתגובה למאבק של פעילים וסטודנטים נגד כנס הלהט"ב שצפוי להתקיים באוניברסיטה.

על פי המכתב, עליו חתומים נשיא האוניברסיטה, הרקטורית והמנכ"ל, הכנס מאושר על ידי כל הגורמים הרלוונטיים באוניברסיטה וזו אף מעניקה גיבוי מלא ליוזמיו.

לדבריהם ארגון ליב"ה השותף במאבק נגד הכנס שצפוי להתקיים בשבוע הבא הוא ארגון "שאנשיו מזוהים עם עמדות קיצוניות".

"מדובר בגוף המייצג קומץ אנשים הנוקט באמצעים, שחלקם פסולים, תוך הפצת חלקי מידע וחצאי אמיתות בכדי לייצר מצגי שווא - פייק ניוז - לגבי הכנס ולגבי המתרחש באוניברסיטה", הוסיפו.

ראשי האוניברסיטה הדגישו עוד במכתבם כי המאבק לא ימנע את המשך ההיערכות לקיומו של האירוע, "אין בכוונתנו להיכנע למסכת האיומים שנועדה להביא לביטול כנס אקדמי שמטרתו להציג מחקרים בתחום".

בארגון ליב"ה תוקפים היום את האוניברסיטה על המכתב ועל הנאמר כלפי הארגון ואומרים כי: "המכתב של האוניברסיטה מראה את הניתוק שלה מהמציאות והחברה ובטח מהציונות הדתית בישראל. להגיד שנושא המשפחה שייך למיעוט קיצוני מראה עד כמה הניתוק. עם ישראל ובטח בחנוכה מכיר רק בערך המשפחה של אבא ואמא וכל הנסיונות של החנפנות ולנסות להראות את זה כאקדמי זה פשוט ניתוק אדיר. ובאיזה פייק ניוז מדובר? מספיק רק לראות את המודעה של הכנס המלאה במילים מכובסות שבאות לאפשר לעסוק בנושא הזה. כל זה לא משנה את העובדה שלא זו דרכה של הציונות דתית וזו פשוט חנופה".

בתגובה לאמירתם של ראשי האוניברסיטה במכתבם, "כידוע, המשימה המרכזית של האקדמיה היא לחקור ולשאול שאלות בכל תחומי הדעת", מציינים בליב"ה כי "כל ההרצאות בכנס יעסקו בעידוד התופעה וכי כלל המרצים צפויים להציג רק עמדה אחת והיא עידוד התופעה ולא לעורר דיון ושאלות בעניין".

מכתב ראשי האוניברסיטה
מכתב ראשי האוניברסיטה צילום מסך