בית הדין של הליכוד: יש לקיים פריימריז לרשימה

בכך קיבל בית הדין את הטענה שההחלטה על ביטול הפריימריז לרשימה לכנסת התקבלה במרכז הליכוד ברוב שאיננו מספק. צפוי ערעור על ההחלטה.

ערוץ 7 , כ"א בכסלו תש"פ

כינוס מרכז הליכוד. ארכיון
כינוס מרכז הליכוד. ארכיון
צילום: דוברות

בית הדין של תנועת הליכוד פרסם בצהריים (חמישי) את פסיקתו בעתירות שהוגשו לו לקראת סבב הבחירות השלישי, וקבע כי יש לקיים פריימריז גם לרשימת התנועה לכנסת ולא רק לראשות התנועה.

בכך קיבל בית הדין את הטענה שההחלטה על ביטול הפריימריז לרשימה לכנסת התקבלה במרכז הליכוד ברוב שאיננו מספק לצורך השינוי הנדרש בחוקה.

בהחלטת בית הדין נקבע כי אם הליכוד בכל זאת יהיה מעוניין לבטל את הפריימריז ידרש לצורך כך תיקון של חוקת המפלגה, ברוב הנדרש לשם כך.

אולם, דייני בית הדין קבעו גם כי אם אכן יתקיים פריימריז יוכלו הנציגים שנבחרו בפריימריז האחרונים במחוזות לשוב ולהתמודד במחוזות ולא ייאלצו להתמודד הפעם ברשימה הארצית.

עם זאת יש לציין שהחלטת בית הדין הנוכחית איננה סוף פסוק, וכי על פי חוקת הליכוד ניתן לערער עליה בפני הרכב מורחב של דייני בית הדין של התנועה.

נציין כי במידה שיתקיימו אכן פריימריז בליכוד הם עשויים להפוך לזירת מאבק קשה בין אנשי מחנה סער בליכוד לבין נתניהו ואנשיו אשר צפויים לפעול לדחיקתם של אנשי סער מהרשימה.

יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ חיים כץ, תקף את החלטת בית הדין, "חברי הכנסת שנבחרו כיהנו בכנסת מעבר ולא בכנסת פעילה, יש לאפשר להם לממש את שליחותם ולשרת את אזרחי ישראל. אני מקווה שבדיון המורחב התבונה תנצח והדיינים יבינו את העלויות הכרוכות בקיום פריימריז לליכוד ולמדינה וימנעו את הבחירות לרשימה".