אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

האם חברה ישראלית עומדת מאחורי פרשיית ריגול אחרי בכירים בממשלת פקיסטן?

העיתון הבריטי "גארדיאן" מדווח כי הטלפונים של עשרות בכירים בממשלת פקיסטן היו נתונים בחודשים האחרונים תחת מעקב, שבוצע בעזרת תוכנת ריגול של חברת הטכנולוגיה הישראלית NSO.

ה"גארדיאן" מפרט כי מעל 1400 טלפונים של פקידים בכירים בפקיסטן נבדקו לאחר שעמדו במוקד נסיונות פריצה בשבועות האחרונים. במהלך הבדיקה התברר כי תוכנת ריגל של מחברת NSO המתמחה בפיתוח תוכנות למלחמת סייבר וריגול דיגיטלי, הותקנה בטלפונים הניידים של בכירים רבים בממשל הפקיסטני.

התוכנה הותקנה בעזרת תוכנת וואטסאפ, ואיפשרה למתקין תוכנת הריגל לקבל גישה לכל המסמכים, ההודעות והתמונות בטלפונים הניידים בהם הותקנה התוכנה.

בעקבות הגילוי הגישה וואטסאפ, הנמצאת בבעלות פייסבוק, תלונה בחודש אוקטובר האחרון נגד NSO והאשימה אותה ב"גישה בלתי חוקית וניצול רעה של המוצרים שלה". בתביעה נטען כי NSO פעלה להתקין את תוכנת הריגול הדיגיטלית במכשירי הטלפון של עורכי דין, עיתונאים, פעילי זכויות אדם, מתנגדים פוליטיים, דיפלומטים ובכירי ממשלה זרים".

בתגובה טענה חברת NSO כי המוצרים שלה נמצאים בשימוש רק על ידי רשויות אכיפת החוק ברחבי העולם על מנת לצוד פושעים וטרוריסטים. שגרירויות פקיסטן בלונדון וושינגטון סירבו להגיב לפניית ה"גארדיאן" לקבלת תגובה על הפריצה לטלפונים הניידים של בכירי הממשל על ידי תוכנה ישראלית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו