איילת שקד
איילת שקד צילום: דוברות

ח"כ איילת שקד החליטה הערב (חמישי) כי תתמודד בבחירות הקרובות במפלגת ''הימין החדש''. היא תוצב במקום השני ברשימה.

שקד ויו"ר ''הימין החדש'' שר הביטחון נפתלי בנט חולקים סמכויות משותפות לניהול המפלגה, ויבחרו יחד את הרשימה לכנסת ה-23.

בנט ושקד ינסו למשוך קולות של מצביעי "הימין הרך" שעברו בבחירות הקודמות למפלגת כחול לבן ולישראל ביתנו. השר בנט כתב בטוויטר בעקבות ההחלטה של שקד: ''הימין חוזר לנצח''.

שקד כתבה בפייסבוק: ''חבריי, אני יוצאת לדרך הערב ביחד עם חברי, נפתלי בנט, למערכה לניצחון גדול של הימין החדש - ימין ביצועיסט, מאחד, אופטימי ושורשי. מסע להנהגת המדינה.

''אני מזמינה אתכם, את עם ישראל האהוב, את חבריי בציונות הדתית ובימין האידיאולוגי, להצטרף אלינו''.

ח"כ שקד סיפרה על התלבטויותיה בתקופה האחרונה, "עשיתי פגישות רבות גם עם אנשים במחנה שלי וגם עם אנשים במחנה אחר, כדי להבין כיצד אנחנו כמדינה חוזרים מהבחירות הללו חזקים ומאוחדים, כיצד עוצרים את השנאה, את הפלגנות, את הפסילות האישיות, את הפסילות המגזריות, הגעתי למסקנה אחת: הימין החדש היא התנועה היחידה שפועלת לעצור את המחנאות, תסיים את הפלגנות, פועלת לקבל את האחר, את השונה.

''אני רוצה להמשיך להשפיע כאן כי צריך מנהיגים בישראל ולא רק פוליטיקאים, מנהיגים שיש להם את היכולת לראות חזון ולחשוב על האהבה שלנו למדינה שלנו, מנהיגות מלכדת.

''אני מאמינה שבכוח שלי ושל נפתלי ושל רשימת הימין החדש להיות המקום של האנשים הטובים בישראל, איחוד של התורמים לחברה למדינה לכלכלה, לעתיד שלנו. הימין החדש הוא המקום של האנשים הטובים ואני מאמינה שיש מאות אלפים כאלה", הוסיפה שקד.

נציין כי במפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי ממשיכים להתקוטט סביב השאלה כיצד תורכב הרשימה לכנסת ה-23.

יו"ר האיחוד הלאומי ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' דוחף לקיום פריימריז לבחירת הרשימה, ואילו יו"ר הבית היהודי ושר החינוך רפי פרץ שחושש למעמדו מעדיף להשאיר את הרשימה כפי שהייתה בבחירות הקודמות.