עיתון "במחנה" נסגר אחרי 85 שנה

העיתון שהפך לפני שלוש שנים לירחון דיגיטלי יאוחד עם אתר צה"ל. "אנו מתאימים את אמצעי המדיה לימינו".

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תש"פ

עיתון "במחנה" נסגר אחרי 85 שנה-ערוץ 7
במחנה
צילום: דובר צה״ל

צה"ל החליט בימים האחרונים על סגירת עיתון "במחנה" שהופיע לראשונה בשנת 1934, כבטאון ארגון ההגנה. ב־1948 הוא הפך להיות העיתון של חיילי צה"ל ומאז הופיע בקביעות כשבועון ״במחנה״.

על פי הדיווח של העיתונאי יואב לימור ב״ישראל היום״, בדצמבר 2016 החליט צה"ל לסגור את העיתון במתכונתו המודפסת, אך להמשיך לקיימו במהדורת דיגיטל. כתבים מיחידת דובר צה״ל היו מעורבים בהוצאת העיתון במתכונתו החדשה - מהדורה חודשית שהופיעה באתר צה"ל.

אולם כעת החליט צה"ל לסגור לחלוטין את העיתון שמלווה את הצבא מאז היווסדו. גורמים הבקיאים בהחלטה אמרו כי "החיילים, כמו רוב הציבור האזרחי, מקבלים את המידע מאיתנו בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם, ובכלי התקשורת האזרחיים. במציאות הזאת, ל'במחנה' לא היה עוד כל ערך".

מדובר צה"ל נמסר: "זה כשלוש שנים במחנה מופץ בעיקר דיגיטלית במסגרת אתר צה"ל. לאחרונה הוחלט בצה"ל לאחד את אתר במחנה עם אתר צה"ל, ובכך להפסיק את פעולת העיתון במתכונתו הנוכחית, זאת מתוך הבנה כי יש להתאים את אמצעי המדיה של צה"ל לעידן של ימינו, וכי אין בצה"ל צורך בשני אמצעי מדיה מקבילים ויש לאחדם.

״בחודש הבא צפוי להיערך טקס, ויופץ הגיליון האחרון המודפס של במחנה. צה"ל מוקיר את עשייתו ומורשתו רבת השנים של במחנה, אך עלינו להתחדש ולהתאים את עצמנו למציאות הנוכחית", לשון התגובה.