המרוץ ה-16 לזכרו של אל"מ דרור ויינברג

במועצה האזורית הר חברון התקיים היום (שישי) ''מרוץ הר חברון" ה-16 לזכרו של אל"מ דרור ויינברג הי"ד.

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תש"פ

מרוץ לזכרו של אל"מ דרור ויינברג
מרוץ לזכרו של אל"מ דרור ויינברג
צילום: מועצת הר חברון

במועצה האזורית הר חברון התקיים היום (שישי) ''מרוץ הר חברון" ה-16 לזכרו של אל"מ דרור ויינברג הי"ד, בהשתתפות למעלה מ-1000 רצים.

במרוץ השתתפו כאלף רצים בקטגוריות שונות ביניהם תושבי האזור, תלמידי בית ספר מכינות ועוד. בריצה לקחו חלק תא"ל אבי בלוט מזכירו הצבאי של ראש הממשלה שפיקד בעבר על גדוד בחטיבת הצנחנים ויו"ר אליצור אלי עציון.

מזג האוויר המצוין אפשר לרצים בני כל הגילאים להשתתף במרוץ שהוזנק במושב מעון והסתיים בישוב סוסיא. המרוץ הופק על ידי מועצה אזורית הר חברון בשיתוף איגוד הספורט 'אליצור' במתכונת קהילתית ומקצה תחרותי.

ויינברג נפל לפני כחמש עשרה שנים בקרב עם מחבלים בסמטת הגבורה בחברון. בטקס הסיום סיפרה בהתרגשות בת שבע אימו של דרור לקהל על בנה שאמנם לא השקיע בלימודיו אך בהמשך דרכו לאחר שהתגייס השקיע את כולו וזכה להצליח ולהצטיין בכל תפקידיו.

במקום הראשון זכה אליהו אילן, שוטר במשטרת חברון, במקום השני זכה אבי רפאל ובמקום השלישי זכה נווה עציון בן ה-13

יתר המקומות הראשונים:
גברים בגילאי 41-49: מאיר כהן
גברים בגילאי 30-40: יצחק שלוה
גברים בגילאי 18-29: אורי סיבר
נערים בגילאי 16-17: אליחי שרייבר
נערים בגילאי 14-15: חיים גבאי
בנים בגילאי 12-13: נווה עציון
בנים בגילאי 10-11: נועם שלם
בנים עד גיל 9: בארי הגר

נשים בגילאי 18+: דינה שטיינגר
בנות 10-11: אוריה שויבר
במות עד גיל 9: גפן ויסמן

את הגביעים והמדליות למנצחים העניקו הוריו של דרור ויינברג, אורי ובת שבע יחד עם ראש המועצה יוחאי דמרי ומנהלי המרוץ יעל חמאוי ואלי שפר.

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי הודה בדבריו לרצים ואמר, "תענוג גדול לראות את המשפחות הרצות יחד בעינים בורקות בדרכם למטרה. המרוץ מבטא את אשיותיו של דרור שהיה בו שילוב של עוצמה, תקיפות וחוזק ומנגד רגישות, רוח, וענווה. המשך ישיר של דוד המלך שאת ראשית מלכתו עשה כאן בהר חברון ונאמר עליו 'עדינו העצני' שילוב של עוצמה ורכות.

המרוץ מתקיים זו השנה ה16 ומעיד על החיבוק הגדול למשפחת וינברג. זו אינו רק אירוע ספורטיבי אלא אירוע ערכי עם אמירה ברורה שאנו לא שוכחים את מי שהקריב את עצמו למעננו. אנו מודים לצבא והמשטרה על אבטחת המרוץ".