אמה של נעמה יששכר:
זעקת האם: החזירו את הילדה שלי הביתה

אמה של נעמה יששכר, הכלואה ברוסיה כתשעה חודשים, סיפרה לחדשות 13 על הקושי הגדול לאחר שבית המשפט דחה את ערעורה.

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תש"פ

יפה יששכר, אמה של נעמה, הכלואה ברוסיה בגין הכנסת סמים לרוסיה, סיפרה הערב (מוצאי שבת) בריאיון לחדשות 13 על הקושי הגדול לאחר שבית המשפט דחה את ערעורה.

"אני רוצה להאמין לראש הממשלה, לראש המל"ל. גם לאלה שבקשר איתי מישראל, כמו שר החוץ ישראל כץ. אבל עובר יום ועוד יום, חודש ועוד חודש והילדה עוד שם. הם מדברים איתי כבר מהתקופה שלפני ראש השנה, מחודש אוגוסט. אנחנו כבר בחודש ינואר", והוסיפה: "מה הם צריכים? יש לנו 120 נציגים במדינה, החזירו את הילדה שלי הביתה. אני מחזיקה מעמד, ואני אופטימית כי אני צריכה שהיא תהיה גם אופטימית. צריך לשחרר אותה".

עוד התייחסה האם לביקורו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בישראל בחודש הבא ואמרה: "אני כולי תקווה שהוא יחון אותה לפני שהוא מגיע, הוא יכול לעשות זאת גם מחר. התקווה שלי היא שהוא יחון אותה ויאפשר לה לשוב הביתה. אני פונה אליו בתחינה שיחזיר אותה אלינו".

נוסף לכך, סיפרה יפה על המשפט ואמרה: "נעמה דיברה מאוד יפה במהלך המשפט, היא באמת מלכה. היא עמדה שם בתא זכוכית, בדרך כלל בכל המשפטים שהיו עד עכשיו היה לי מגע איתה. אפילו ישבתי לידה, נתנו לנו להתחבק ולדבר כמה דקות לפני עד שהעורך דין מתחיל. הפעם זה נמנע, הם אפילו לא רצו שיהיה בינינו קשר עין".