מנצחים את הטרור ומודים על הניסים

17 שנה לאחר שבני המשפחה נפצעו בפיגוע הקשה בשכונת בית ישראל הגיעו אורן לוי ובנו אברהם לחגוג בר מצווה בכותל עם נפגעי פעולות האיבה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ

בסוף השבוע האחרון הגיעו אורן לוי ובנו אברהם לחגוג בר מצווה בכותל יחד עם עוד עשרות ילדים למשפחות נפגעי טרור, יתומים, אחים שכולים ופצועי טרור, ביוזמת ארגון נפגעי פעולות האיבה.

לוי נפצע עם אשתו ובנו התינוק בפיגוע במרץ 2002 בשכונת בית ישראל. 11 בני אדם נהרגו בפיגוע התופת ועשרות נפצעו. לוי ומשפחתו שרדו ומאז ממשיכים יום יום לנצח את הטרור.

"לפני 17 שנים אני, אשתי והבן התינוק שלי נפצענו בפיגוע כאשר מחבל מתאבד מתפוצץ עלינו בפיגוע ישיר סמוך לבית הארחה בשכונת בית ישראל. בפיגוע נהרגו 11 אנשים שהיינו אתם במהלך השבת", מספר לוי ומוסיף, "בהזדמנות הזאת כשאנחנו כאן ליד הכותל אני רוצה להודות על כל הנסים שה' עשה לנו".

לדבריו, "בזמן הפיגוע אשתי הייתה בהריון בחודש הרביעי והיה חשש שאיבדנו את העובר. כשהגענו לבית החולים הרופאים אמרו שמרוב ההדף של הפיצוץ, עם מטען של 20 קילו חומר נפץ, הסיכוי שהעובר ישרוד יהיה קלוש. אני ואשתי אמרנו שאם העובר ישרוד ויהיה לנו בן נקרא לו ניסים ואם זו תהיה בת נקרא לה הודיה. לאחר בדיקת אולטרסאונד ראינו את הדופק ולאחד ניסים גדולים ונגד כל הסיכויים נולדה לנו בת וקראנו ,לה הודיה שבימים אלה היא בת 17".

"אנחנו מאחלים לכל עם ישראל שלעולם לא נדע יותר פיגועים" אומר לוי, "מי שעבר פיגוע יודע שהטראומה לעולם לא עוברת. המון נסים ה' עשה לנו. אמרו לנו שאין לנו יותר סיכוי להביא ילדים לעולם וב"ה לאחר הפיגוע נולדו לנו עוד 7 ילדים כנגד כל הסיכויים ועוד יש תאומים בדרך".

"אנחנו ניצחנו את הטרור. לפני הפיגוע המחבל כתב בפייסבוק שהמטרה שלו שיהודים לא יגורו יותר בירושלים והניצחון שלנו הוא שלא עזבנו את ירושלים והמשכנו לגור בירושלים ולעולם לא נעזוב אותה", מדגיש לוי.

לרגל בר המצווה משתף לוי בסיפור אישי, "כשאני עובר במקום של הפיגוע אנחנו מברכים 'ברוך שעשה לנו נס במקום הזה'. לפני כמה שבועות גם הבן שלי שחוגג היום בר מצווה ביקש לברך 'ברוך שעשה לי נס במקום הזה'. אמרתי לו: 'אברהם אנחנו מברכים כי היינו בפיגוע, אתה עדין לא נולדת'. הבן שלי ענה לי, 'אבא, אם אתה לא היית ניצל אני לא הייתי נולד. גם לי קרה נס'".

"ה' ימשיך לשמור עלינו וכל מה שה' עושה זה בכפית של מטרנה. אנימתפלל מכאן על כל עם ישראל ולהמשיך את השמחה. מצוות התפילין והעמידה שלנו כאן בכותל היא התשובה לטרור", חותם לוי.