הרב זלמן ברוך מלמד:
לחבר את האיחוד הלאומי לימין החדש

הרב מלמד קורא לבנט, שקד וסמוטריץ' לרוץ יחד, "אלה שלושה אנשים שהוכיחו בשנים האחרונות את כוח המנהיגות שלהם באופן מוחלט".

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ | עודכן: 16:00

לחבר את האיחוד הלאומי לימין החדש-ערוץ 7
סמוטריץ', בנט ושקד
פלאש 90

הרב זלמן ברוך מלמד, מראשי הרבנים בציונות הדתית וראש ישיבת בית אל, קורא הבוקר (ראשון) לחיבור פוליטי בין מפלגת האיחוד הלאומי לימין החדש.

"אני חושב שנפתלי בנט, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' הוא החיבור הטוב והנכון ביותר", אמר הרב מלמד לערוץ 7.

לדבריו, "אלה שלושה אנשים שהוכיחו בשנים האחרונות את כוח המנהיגות שלהם באופן מוחלט. איילת שקד לא שומרת מצוות, נפתלי בנט שומר מצוות ובצלאל סמוטריץ' תורני - ביחד הם יכולים להוביל מהלכים גדולים".

בהמשך ציין הרב מלמד, "הציונות הדתית הייתה צריכה להיות כולה מאוחדת על כל גווניה, כולם שואפים לתורה, לארץ ישראל ועם ישראל, אלה שלושה גוונים שמאחדים את כולם. איני יודע במה חילוקי הדעות. אילו הימין החדש היה פונה רק לציבור המסורתי והימני אולי הפערים היו גדולים אבל מכיוון שהימין החדש פונה גם לציונות הדתית דומני שהחיבור בין שלושת המנהיגים האלה הוא סוד ההצלחה".

"בענייני ביטחון יש הסכמה מלאה, על הרפורמות במערכת המשפט יש הסכמה מלאה, כך גם בכלכלה, בחוץ בבריאות - הדבר היחידי שיש בו חילוקי דעות משמעותיים זה בענייני דת ומדינה. גם בנושא מרכזי כזה ברוב השאלות שעומדות על הפרק אפשר לבוא להסכמה, בחלק עליו אין הסכמה - כל אחד יוכל לפעול על פי אמונתו", הסביר הרב מלמד את עמדתו.

הרב מלמד אומר כי שלושת המנהיגים הללו יכולים להנהיג את המדינה כולה, "הקריאה שלי לאיחוד בין שתי המפלגות האלה אינה מתוך פשרנות או חולשה דתית, אני במקום התורני ביותר בציונות הדתית. דווקא מתוך גישה של ביטחון וחוזק - הביחד יכול להביא את המטרות של כולנו להגשמתן".