רפי פרץ
רפי פרץ צילום: Roy Alima/Flash90

פעילים מרכזיים במפלגת הבית היהודי זועמים על יו"ר המפלגה ושר החינוך רפי פרץ שמיהר לחתום על הסכם לריצה משותפת עם ''עוצמה יהודית'' והזניח את מפלגת האיחוד הלאומי והעומד בראשה השר בצלאל סמוטריץ'.

כמה סגנים של ראשי ערים מטעם הבית היהודי נפגשו במוצאי שבת והחליטו לדרוש מפרץ לחתום על הסכם חיבור עם האיחוד הלאומי ורק לאחר מכן לחזור ולבחון חיבור עם עוצמה יהודית.

הסגנים אומרים כי אם לא ימלא הרב פרץ את דרישתם, יפעילו את השפעתם על מאות חברי מרכז הבית היהודי, וידאגו שההסכם עם בן גביר לא יאושר במרכז, ולא יהיה לו תוקף.

עמיעד טאוב, המשנה לראש העיר מודיעין ויו"ר מועצת ראשי הסניפים של הבית היהודי, אמר לאריה גולן ברשת כאן ב' כי "אין שום היגיון בחיבור הזה, אני מעריך שהוא גם לא יעבור במרכז המפלגה. אנחנו דורשים לאפשר לכל מי שמזדהה עם הערכים שלנו להתמודד במרכז, מאיילת שקד ועד בצלאל סמוטריץ'".

אמש התברר כי יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ החליט על דעת עצמו לחתום על הסכם עם ''עוצמה יהודית'' ולא עדכן מראש את חבריו לסיעה. גם הרב חיים דרוקמן לא ידע מראש על המו''מ של פרץ עם איתמר בן גביר והביע תקווה שיהיה איחוד כולל במפלגות הימין.

פרץ הסכים לתת למועמדי ''עוצמה יהודית'' את המקום השלישי, השישי והתשיעי. בן גביר שישובץ במקום השלישי אמר לערוץ הכנסת "אנחנו ויתרנו - הייתי צריך לדרוש את המקום הראשון, או לפחות את המקום השני".

הרב פרץ מוביל אותנו לאבדון