נתניהו: "בית הדין בהאג הפך לנשק נגד ישראל"

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת הממשלה להחלטת התובעת בבית הדין בהאג לחקור את ישראל בחשד לפשעי מלחמה: "החלטה מנוגדת לאמת".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות להחלטת התובעת בבית הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל.

"חברי הממשלה, אתמול ראינו ביטוי פומבי נוסף להתחממות היחסים בין ישראל למדינות ערב. שר החוץ של איחוד האמירויות, עבדאללה בן זיאד, דיבר על ברית חדשה במזרח התיכון: ברית ישראלית-ערבית. זוהי תוצאה ישירה של המדיניות שלנו שהופכת את ישראל לכוח עולה באזור ולכוח עולה בעולם", סיפר ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף, "אין באפשרותי לפרט לכם את כל המהלכים שהובלתי יחד עם חבריי במהלך השנים. אני רק יכול לומר, שהאמירה הזאת היא תוצאה של הבשלה של מגעים ומאמצים רבים, שברגע זה, ואני מדגיש, ברגע זה, השתיקה יפה להם".

אולם לדבריו, "בעוד שאנחנו הולכים קדימה למחוזות חדשים של תקווה ושלום עם שכנינו הערבים, בית הדין הבינלאומי בהאג הולך אחורה. ביום שישי הוא הפך סופית להיות נשק במלחמה הפוליטית נגד מדינת ישראל".

נתניהו הוסיף, "בהחלטת התובעת נגד ישראל יש שלושה אבסורדים. האבסורד הראשון - החלטת התובעת מנוגדת לחלוטין לעקרונות היסוד של בית הדין עצמו. בית הדין הבינלאומי הוקם אחרי הזוועות של מלחמת העולם השנייה, בעיקר הזוועות הנוראות שנעשו לעמנו, והוא נועד לטפל בבעיות שמדינות מעלות נגד פשעי מלחמה, כגון רצח עם או הגליה המונית. הוא נועד לעשות זאת במדינות שאין להן מערכות משפט אמיתיות בחוק, כמו שיש כמובן בעולם המערבי".

"הם לקחו תביעה של הפלסטינים, שלכל הדעות אין להם מדינה, ובאו להאשים את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון שמתנהלת על פי אמות המידה המשפטיות הגבוהות ביותר של הדמוקרטיות המערביות, שלבית הדין אין בכלל סמכות עליהן. זה האבסורד הראשון", ציין נתניהו.

"האבסורד השני - החלטת התובעת מנוגדת לאמת ההיסטורית. היא פועלת נגד זכותם של היהודים להתיישב במולדת היהודים. להפוך את העובדה שיהודים גרים בארצם לפשע מלחמה - זה אבסורד שקשה שיהיה גדול ממנו", הוסיף.

"האבסורד השלישי - החלטת התובעת מנוגדת לאמת העכשווית. את מי הם מביאים כאן? את מי הם מאשימים? את איראן? את טורקיה? את סוריה? לא. את ישראל - הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. זו צביעות נוראה. אנחנו נמשיך להילחם נגד שלושת האבסורדים הללו. אנחנו נמשיך לנפץ אותם. אנחנו נאבק על זכויותינו ועל האמת ההיסטורית שלנו בכל הכלים העומדים לרשותנו", הסביר ראש הממשלה.

בסיום אמר נתניהו, "אנו מודים מעומק ליבנו למזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, על שהוא והממשל של הנשיא טראמפ, נאבקים בעיוותים הללו, בחוסר הצדק הזה, ובשקר הזה מדי יום ביומו. אנחנו נמשיך להיאבק בזה כל הזמן".