הרצליה: מיצגי חג מולד בבית ספר

חבר מועצת העיר הרצליה, אלעד צדיקוב, זועם על הפרת ההבטחה שניתנה לו בנוגע לאופי החגיגות בחטיבת הביניים "יד גיורא" בעיר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ

מיצג החג בחטיבת הביניים בהרצליה
מיצג החג בחטיבת הביניים בהרצליה
צילום: אלעד צדיקוב

חבר מועצת העיר הרצליה, אלעד צדיקוב, הגיע הבוקר (ראשון) בהפתעה לחטיבת הביניים "בן גוריון" בעיר, וגילה כי בניגוד להבטחות שניתנו לו בשבוע שעבר כוללים המיצגים במקום סממנים נוצריים.

צדיקוב טוען כי ביום רביעי האחרון ערך סיור במהלכו התחייבה מנהלת חטיבת הביניים כי לא מתקיימות כל חגיגות או מיצגי כריסמס בבית ספרה.

בהמשך טען צדיקוב כי נעשה ניסיון לבלבל אותו ולגרום לו לחשוב שהמיצגים מתקיימים מחר ולא היום, על מנת שלא יגיע לבחון את הנעשה בבית הספר.

לדבריו, "ישנם דברים או יוזמות עצמאיות של מורים, כדוגמת יוזמתה של המורה לאנגלית בחטיבת הביניים, לערבוב מסורות ישראל עם מסורות הגויים. לזאת קוראים טשטוש זהות יהודית של ילדי ישראל".

"זה נעשה מתוך יוזמה לא אחראית של מורה רפויית הבנה בנושא, או מתוך אג'נדה רחבה יותר שמניעות קבוצות לחץ, עמותות וקרנות באופן מגמתי לטשטוש היהדות של ילדינו", הוסיף צדיקוב.

"אינני מגדרי באכפתיות שלי", מבהיר צדיקוב, "אינני דואג רק לילדי החינוך התורני. אכפת לי מכל ילדי ישראל. בי"ס ממלכתי שאינו דתי איננו הפקר. גם בו לומדים ילדים יהודים. אין לאף אחד זכות ולגיטימציה לשטוף מוחם ברוח נצרות, ברוח זרה, ברוח יוון. זהו חג חנוכה, העמדת רוח ישראל בגאון בעם ישראל".