אושר: סודיות על הדיונים בנושא בית הדין בהאג

הדיונים בנוגע להתמודדותה של ישראל עם איום החקירה בבית הדין הבינלאומי יתנהלו מעתה בקבינט, ויוגדרו כסודיים, כך אישרה הממשלה.

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ

אושר: סודיות על הדיונים בנושא בית הדין בהאג-ערוץ 7
נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

הממשלה אישרה בצהריים (ראשון) את בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל סודיות על הדיונים בעניין הודעת ביה"ד הבינלאומי בהאג.

הדיונים בנושא הרגיש ינוהלו מעתה בקבינט המדיני-ביטחוני.

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה להודעת התובעת בבית הדין הבינלאומי על פתיחת החקירה נגד ישראל, "בעוד שאנחנו הולכים קדימה למחוזות חדשים של תקווה ושלום עם שכנינו הערבים, בית הדין הבינלאומי בהאג הולך אחורה. ביום שישי הוא הפך סופית להיות נשק במלחמה הפוליטית נגד מדינת ישראל".

נתניהו הוסיף, "בהחלטת התובעת נגד ישראל יש שלושה אבסורדים. האבסורד הראשון - החלטת התובעת מנוגדת לחלוטין לעקרונות היסוד של בית הדין עצמו. בית הדין הבינלאומי הוקם אחרי הזוועות של מלחמת העולם השנייה, בעיקר הזוועות הנוראות שנעשו לעמנו, והוא נועד לטפל בבעיות שמדינות מעלות נגד פשעי מלחמה, כגון רצח עם או הגליה המונית. הוא נועד לעשות זאת במדינות שאין להן מערכות משפט אמיתיות בחוק, כמו שיש כמובן בעולם המערבי".

"הם לקחו תביעה של הפלסטינים, שלכל הדעות אין להם מדינה, ובאו להאשים את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון שמתנהלת על פי אמות המידה המשפטיות הגבוהות ביותר של הדמוקרטיות המערביות, שלבית הדין אין בכלל סמכות עליהן. זה האבסורד הראשון", ציין נתניהו.

"האבסורד השני - החלטת התובעת מנוגדת לאמת ההיסטורית. היא פועלת נגד זכותם של היהודים להתיישב במולדת היהודים. להפוך את העובדה שיהודים גרים בארצם לפשע מלחמה - זה אבסורד שקשה שיהיה גדול ממנו", הוסיף.

"האבסורד השלישי - החלטת התובעת מנוגדת לאמת העכשווית. את מי הם מביאים כאן? את מי הם מאשימים? את איראן? את טורקיה? את סוריה? לא. את ישראל - הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. זו צביעות נוראה. אנחנו נמשיך להילחם נגד שלושת האבסורדים הללו. אנחנו נמשיך לנפץ אותם. אנחנו נאבק על זכויותינו ועל האמת ההיסטורית שלנו בכל הכלים העומדים לרשותנו", הסביר ראש הממשלה.

בסיום אמר נתניהו, "אנו מודים מעומק ליבנו למזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, על שהוא והממשל של הנשיא טראמפ, נאבקים בעיוותים הללו, בחוסר הצדק הזה, ובשקר הזה מדי יום ביומו. אנחנו נמשיך להיאבק בזה כל הזמן".