אושוויץ
אושוויץ צילום: ISTOCK

משלחת של יותר מ-100 מנהיגים אירופאים, שרים, בכירי הפרלמנט האירופי, חברי פרלמנטים ממדינות היבשת תצעד באושוויץ באמצע החודש הבא.

את המשלחת, לרגל יום השואה הבינלאומי, מובילים איגוד הארגונים היהודים באירופה EJA, בראשות הרב מנחם מרגולין ו - Action and Protection League of Europe, בראשות הרב שלמה כובש, בשיתוף עם מצעד החיים וארגון בני ברית אירופה.

במהלך האירועים יושק מאמץ חקיקה כלל אירופי להגברת המאבק באנטישמיות ונציגות של האופוזיציה האיראנית הגולה תביע עמדה נחרצת נגד קריאות האייתולות להשמדת מדינת היהודים. כמו כן, יוענק באירוע אות הוקרה לאיש העסקים הלבנוני-שוויצרי, עבדאללה שאטילה.

"בצעדה באושוויץ נציין אומנם 75 שנים לשחרור אושוויץ", אומר יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA), הרב מנחם מרגולין, "אך לצערנו העולם טרם השתחרר מאנטישמיות. התנכלויות ליהודים, אינן רק היסטוריה, אלא הווה כואב שאותו חווים יהודים בעולם כולו. לכן אי אפשר להסתפק באמירה "לעולם לא עוד", צריך לעמול קשה ובכל ההיבטים - פוליטי, חקיקתי, אכיפתי והכי חשוב - בהיבט החינוכי, כדי שהעולם יהיה מום פחות רע - ולא רק ליהודים. אנו מקווים שבעזרת השם נצליח לרתום את עשרות המנהיגים שהצטרפו למסע שלנו באושוויץ ממגוון מדינות היבשת כדי לחוקק את החוקים הנדרשים ולהקצות את המשאבים הראויים לגדוע את האנטישמיות - זו הקלאסית וזו המתחבאת תחת מכבסת המילים אנטי ישראלית".

"אושוויץ הוא אחד הסמלים המובהקים של השואה", מוסיף יו"ר Action and Protection League of Europe הרב שלמה כובש, "גם השנה נגיע לאושוויץ כדי להזכיר לעמי אירופה ולעצמנו שהשואה היא לא רק אסון העבר. בשנים האחרונות אנו עדים לעליית האנטישמיות במספר מדינות אירופה, כולל הגדולות והחשובות שבהן. רק לפני שבועיים, במהלך הבחירות לפרלמנט בבריטניה ראינו שגם היום פוליטיקאי אנטישמי ואנטי-ישראלי שמכחיש שואה ועומד לצד ארגוני הטרור, יכול להגיע הכי קרוב לעמדת השלטון. הקצנה הולכת וגדלה היא סכנה מיידית לא רק ליהודים אלא גם לכל הדמוקרטיות האירופאיות. אסור לנו להעלים עין מהאיומים של מדינות כמו איראן המאיימות להשמיד את מדינת ישראל או מיוזמות מדיניות אנטישמיות שמגיעות לא פעם מצד הארגונים שאמורים לדאוג לזכויות אדם."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו