עמיעד טאוב
עמיעד טאוב צילום: אודליה רביב

הסכם הריצה המשותפת בין הבית היהודי ועוצמה יהודית מעורר תרעומת רבה בקרב פעילים מרכזיים בבית היהודי, אחד מהם הוא עמיעד טאוב, המשנה לראש עיריית מודיעין ויו״ר מועצת ראשי הסניפים במפלגה.

"ההסכם עם עוצמה לא היה צריך להיחתם, ודאי לא לפני שפותחים את השורות, בודקים עם הימין החדש ומביאים את האיחוד הלאומי של החיבור הכי טבעי שלנו. אלו היו צריכים להיות הצעדים הראשונים. אני אומר גם את דעתי האישית, שלא נכון לבית היהודי לרוץ יחד עם עוצמה יהודית ואני מעריך שזה לא יעבור במרכז המפלגה", מצהיר טאוב בשיחה עם ערוץ 7.

"אני חושב שבראש ובראשונה יש שני עקרונות שהיו צריכים להוביל את הבית היהודי בעת הזאת, בה אנחנו נמצאים בבעיה ציבורית לא קלה – גם מבחינת הלגיטימציה הציבורית וגם בדרך בה אנחנו בונים את עמוד השדרה הערכי של הציונות הדתית", מסביר טאוב את עמדתו.

לדבריו הציונות הדתית חייבת ללכת לפריימריז נרחבים, שכל הכוחות והגוונים יהיו שותפים בהם. "זה מחייב אותנו לשני מעשים שהם בעיני הכי לגיטימיים שיש בפוליטיקה ובדמוקרטיה שלצערי לא התממשו. הראשון שבהם הוא בחירות דמוקרטיות. כדי לקבל לגיטימציה ציבורית, בטח בעת הנוכחית ועם כל התהפוכות שעברנו, צריך לקיים בחירות. אנחנו מפלגה שכל הגופים שלה הם גופים נבחרים באופן דמוקרטי ולכן גם ההנהגה צריכה להיבחר באותו אופן".

"השני הוא שאנחנו לא יכולים לטמון את הראש בחול וחייבים לפתוח את הראש ולחבר את כל הגוונים של הציונות הדתית. המשמעות היא לפנות מהצד הליברלי וגם לציבור חילוני ומסורתי שמוכן ורוצה להתחבר לערוגת הערכים שלנו ועד לצד התורני חרד"לי יותר. אנחנו יכולים לשבת כולנו יחד", מעריך טאוב.

הוא טוען כי הציונות הדתית הפוליטית פשוט איבדה את דרכה. "צריכה להיות בנייה של הבית היהודי שלנו, של מפלגה שהציבור שלה מוביל את המדינה בכל התחומים וגם היא ידעה להוביל. אנחנו צריכים לחזור ולדבר על חינוך, חברה ורווחה. מעולם לא היינו רק מפלגת ימין. תמיד היינו מפלגה שהערכים שלה הם נר לרגלה ולא רק המיתוג הימני. אני גם לא חושב שאנחנו צריכים לרקוד לפי החליל של ראש הממשלה, שעם כל הכבוד הוא יודע לשתות פעם אחר פעם את המנדטים של הציונות הדתית וגם מנהל לנו את הפוליטיקה".

טאוב מוסיף, "אני יכול לומר שמעולם לא ראיתי כזו תמימות דעים בקרב הפעילים, הנציגים ובסניפים של הבית היהודי שלכולם ברור שצריך לייצר שינוי מיידי ולקיים בחירות. אני חושב שכל מי שרוצה להיות מועמד מטעם הבית היהודי צריך להתמודד ולקבל לגיטמציה ציבורית".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7